رونمایی ازجدیدترین هواپیمای بدون سر نشین آمریکا

به گزارش سرویس بین‌ الملل باشگاه خبرنگاران ، این هواپیمای بدون سرنشین که ایکس-چهل و هفت -بی (X-47B)نام دارد به اندازه یک هواپیمای جنگنده واقعی است و نخستین پرواز آزمایشی خود را از عرشه  ناو هواپیما بر یواس اس بوش در اقیانوس اطلس انجام داد.
جیمز لوئیس تحلیلگر مسائل نظامی مرکز مطالعات استراتژیک و بین المللی درباره این هواپیمای بدون سرنشین گفت:پرواز آزمایشی این هواپیما در عرصه های مختلف قدرت جدیدی به آمریکا و نیروی دریایی این کشور  در حمله به دشمنان می بخشد.
وی افزود: نمایش عمومی این هواپیما به منظور حمایت از برنامه ساخت آن انجام شده است و صرف هزینه برای تولید آن را موجه جلوه می دهد.اگر کنگره  زمینه پشتیبانی لازم از ساخت این هواپیما را فراهم آورد این هواپیما می تواند به مدت یک دهه در نیروی دریایی کارایی لازم را داشته باشد.
این تحلیلگر نظامی افزود: ساخت هواپیماهای نظامی تهاجمی سرنشین دار باید روزی به پایان برسد زیرا  هزینه ساخت این هواپیماها  گران تمام می شود و بسیار پیچیده است و جان خلبان آن در  هنگام برخاستن از عرشه ناو هواپیما برد و فرود در خطر قرار دارد .
وی در پایان گفت:این می تواند نمادی از آینده جنگ افزار باشد.جنگ افزار آینده ما باید خطرپذیری کمتری برای انسان به دنبال و اثرگذاری بیشتری داشته باشد و با حمل مهمات به اهداف خود برسد.
 منبع :خبر نگاران جوان

پاسخ دهید