کاربران بیشتر از سوالات واسه جستجو در اینترنت استفاده می کنن. به چه دلیل، چیجوری،چه طور، کجا، چه زمان و…سوالاتی هستن که بیشتر در گوگل مورد جستجو قرار می گیرن. از این رو نویسنده مطلب معمولا درعناوین مطالب از سوالات استفاده می کنه و یا تلاش داره با شروع عنوان به صورت سوالی جذابیت مطلب رو واسه موتور جستجو بالا ببره و دقیقا همون مطلبی رو تولید کنه که کاربر مورد توجه خود قرار داده.
اما بعضی وقتا همین سوالات می تونن به محتوا بهینه سایت آسیب بزنن. بعضی وقتا روش به کار گیری سوالات به گونه ایه که نه فقط کاربر رو واسه کلیک روی مطلب تشویق نمی کنه بلکه حس تمسخر اونو تحریک می کنه!
درسته که شروع هر مطلب با سوال ایده خوبیه و بعضی وقتا واسه تنوع هم که شده لازم می شه. مثلا همین مطلبی که شما در حال خوندن اون هستین با به کار گیری یه سوال شروع شده. سوالی که شاید ذهن شما رو به خود مشغول کنه و شما رو نسبت به صحبت عناوینی که تا کنون انتخاب کردین دو به شک کنه.
اما این سوالات که ممکنه در وضعیت شما تاثیر منفی داشته باشن چه هستن؟ اگه شمام از سوالات در عنوان مطالب خود استفاده می کنین این مطلب رو از دست ندین.

بایدا و نبایدا در به کار گیری سوالات در عنوان مطلب

قبل از این که از سوال در عنوان یه مطلب استفاده کنین از خودتون این سوالات رو سوال کنین:
قادر به جواب دادن این سوال هستین؟
بعضی وقتا بعضی از مطالب با سوالات سخت و بزرگی شروع می شن. سوالاتی که وقتی در عمق مطلب جستجو می کنیم می بینیم خود نویسنده هم نتونسته بدون جواب دهد!
تا کنون به این سوال جواب داده شده؟
بعضی وقتا بعضی از سوالات اون قدر تکرار می شن که ذهن خواننده رو فقط سردرگم می کنن. رقبا در کار حرف اول رو میزنن. هر قدمی که برمی دارین باید حساب شده باشه. باید ببینین اینجور سوالی قبلا هم مطرح شده و بدون جواب داده شده یا نه.
میشه به این سوال با “بله” یا “خیر” جواب داد؟
یکی از سوالات متداولی که همیشه در بخش کاری ما یعنی پرسیده می شه اینه که خوبه؟ سوالی که شاید در نگاه اول با بله یا خیر قابل جواب گویی باشه؛ اما وقتی در بطن قضیه قرار می گیرین ۱۰۰۰ واژه هم واسه جواب دادن به اون کمه!
سوالاتی رو در عناوین خود به کار ببرین که خیلی راحت و با به کار گیری بله یا خیر قابل جواب گویی باشن. هر چند که ممکنه مطلب بالاتر از این باشه که تو یه سوال کوتاه جای گیرد اما به خاطر سئو هم که شده باید کمی با احتیاط باشین!