درباره لیزر موهای زائد صورت

یکی از معضلات مهم در زندگی خیلی از زنونه، اما درمان نیمه دائمی اون می تونه به شما کمک کنه تا کنترلش کنین. اگه شما به نابود کردن موها با لیزر درمانی فکر می کنین، بدونین که زمستون، زمان مناسبی واسه این کاره.

به گزارش آلامتو به نقل از سرخاب سفیداب؛ یکی از بزرگترین خطرات هر نوع لیزر، تابش نور خورشید قبل یا بعد از درمانه، چون شما رنگدونه ی پوست رو در خطر قرار می بدید. کاسل، در کلینیک جوون سازی صورت در سیدنی می گوید: وقتی که قرار گرفتن در برابر نور خورشید به کمترین حد ممکن برسه، لیزر، بهترین نتیجه رو داره.

لیزر چیجوری عمل می کنه

هر یه تیکه از بدن که موهای قهوه ای داره می تونه با لیزر، درمان شه. کاسل می گوید: واسه خانوم ها زیر بغل، خط بیکینی و پاها بیشتر متداوله. و واسه آقایون، ریش، سینه و نواحی کمر.

این روند با هدف قرار دادن فولیکولهای مو، که ما با حدود ۵ میلیون (که ۱ میلیونش روی سرمانه) از اونا به دنیا می آییم، کار می کنه. چرخه ی مو شامل ۳ مرحله س: رشد، انتقال و استراحت. پالس های لیزر به موهای در مرحله ی رشد، نور می تابند تا فولیکول ها رو از بین ببرن.

کاسل می گوید: معمولا به یه سری جلسات لیزر به مدت ۴ تا ۸ هفته نیاز دارین. البته به ناحیه ی تحت درمان بستگی داره. در هر جلسه حدود ۱۰ تا ۳۰ درصد از موها کاهش می یابد، و تا زمانیکه دیگه مویی در نواحی پوستتون باقی نمونه، بازم فولیکول ها مورد هدف قرار می گیرن.

کاسل توضیح می دهد: در حالی که شما می تونید از بین رفتن موها رو در زیر بغل و پاهاتون بعد از ۶ تا ۸ هفته ببینین، کلا دست کم یه سال درمان منظم نیازه تا به نتیجه ی خوبی برسین. ولی واسه موهای صورت زمان بیشتری لازمه، چون تولید دائمی هورمون ها بوسیله بدن، می تونه یه چرخه ی رشد جدید از موهای صورت بسازه و در نتیجه درمان صورت، سخت تره.

لیزر بین ۵ تا ۲۰ دقیقه طول می کشد که بستگی به قسمت مورد نظر داره. کاسل می گوید: بیشتر مردم می می گن لیزر راحت تر از اپیلاسیون با مومه. بالای لب، ناحیه ی بیکینی و سینه، مناطق حساس تری واسه لیزر هستن.

کی می تونه با لیزر درمان شه؟

واسه آزمایش اینکه لیزر واسه شما مناسبه یا نه، باید مشاوره ی پوست و بررسی های پزشکی انجام شه. لیزر واسه انجام کار به رنگدونه نیاز داره، پس روی موهای بلوند و قرمز تاثیر کمتری داره و روی موهای خاکستری و سفید کار نمی کنه! در اینجور مواردی،کاسل پیشنهاد می کنه که الکترولیز که یه روند دائمی اما دردناک تره و با چندین سوزن انجام می شه رو امتحان کنین.

لیزر درمانی یه روش پزشکیه، پس یه سابقه ی کامل پزشکی باید از شخص گرفته شه. متخصص پوست، دکتر الیزابت هیگز می گوید: در طول یا وقتی تب خال دارین یا دارای شرایطی مانند لوپوس هستین، نباید لیزر درمانی انجام بدین. داروهای درمان جوش مانند روآکوتان هم نباید مصرف شن. پس قبل از درمان با پزشکتون مشورت کنین.

هم اینکه مهمه که ناحیه ی مورد نظر، دست کم از ۳ هفته قبل، اپیلاسیون یا برنزه نشده باشه. کاسل توضیح می دهد که لیزر نمی تونه بین رنگ قهوه ای واقعی و قهوه ای ساختگی فرقی قائل شه، چون فقط رنگدونه رو می بیند.

پس باید از هر نوع برنزه شدن دوری کنین تا لیزر بتونه بدرستی و بدون ایجاد زخم در سطح پوست، به فولیکول موهاتون دسترسی داشته باشه.

اول، سلامت پوستتون رو در نظر بگیرین

دکتر هیگز می گوید: لازمه که لیزر درمانی متناسب با پوست شما باشه. اگه اپراتوری که لیزر انجام می دهد از تنظیمات درستی استفاده نکنه، دچار لکه های تیره، لکه های سفید، تاول، کبودی یا زخم می شید.

در استرالیا، اداره ی مدیریت اجناس درمانی،بمنظور اینکه دستگاه های لیزر و ماشین های دارای پالس نور شدید فقطً واسه اهداف درمانی استفاده شن، بر واردات اونا، نظارت می کنه. اما نابود کردن مو به عنوان یه کار درمانی در نظر گرفته نمی شه. این معنیش اینه که هرکسی می تونه یکی از این دستگاه ها بخره.

کاسل می گوید: اگه کسی بدرستی آموزش ندیده باشه، ممکنه کارا رو اشتباه انجام بده. اگه مردم با یه دستگاه کم قدرت تحت درمان قرار گیرند، این کار بجای اینکه موها رو نابود کنه، فقط اونا رو کاهش می دهد.

از اونجایی که در هر کاری، دستورالعملی هست اما می تونه اجرا نشه، پس تحقیق کنین. دکتر هیگز می گوید: بررسی کنین که اپراتور دکتر شما واسه به کار گیری اون دستگاه لیزر آموزش دیده یا نه! و اینکه درباره ی شکل های جور واجور پوست، باخبر شدن از مشکلات، داروها و ایمنی لیزر به اون آموزش داده شده؟

بهترین روش های کاهش چین و چروک پوست صورت

واسه پیر نشدن چه کنیم؟

زیبایی پوست سرخاب سفیداب