جیش العدل اعلام کرده پنج سربازبه گروگان گرفته شده رو در قبال آزادی ۵۰ نفراز اعضای زندانی خود در ایران، ۲۰۰ نفر از «جوانان و علمای اهل سنت» و ۵۰ نفر از «زنان مسلمون و سنی اسیر در سوریه»، آزاد می کنه.

 تلویزیون «العربیه» فیلمی از پنج سرباز ربوده شده ایرونی منتشر کرده که به ادعای این شبکه وابسته به عربستان، روز پنجشنبه ۲۴ بهمن به این سایت فرستاده شده و در اون سربازان ایرونی خواهان پذیرش درخواستای ربایندگان از طرف ایران شدن.

در این فیلم ۳۶ ثانیه ای، یکی از سربازان که خود رو گروهبان یکم جمشید دانایی فر معرفی می کنه، میگه اون و دوستانش در دست سازمان جیش العدل اسیرند، در سلامت کامل هستن و هیچ نارضایتی از این گروه ندارن. دانایی فر هم اینکه از حکومت ایران می خواد که خواسته های جیش العدل رو برآورده کنه تا اون و چهار سرباز دیگه بتونن به کنار خونواده خود برگردن.

جیش العدل اعلام کرده پنج سربازبه گروگان گرفته شده رو در قبال آزادی ۵۰ نفراز اعضای زندانی خود در ایران، ۲۰۰ نفر از «جوانان و علمای اهل سنت» و ۵۰ نفر از «زنان مسلمون و سنی اسیر در سوریه»، آزاد می کنه.

بعد از مفقود شدن پنج مرزبان ایرونی که جمعه ۱۸ بهمن ۱۳۹۲ در منطقه مرزی “جکیگور” استان سیستان و بلوچستان مفقود شدن ، تلاشا واسه آزادی اونا شروع شده.

درخواست ایران از اینترپل واسه تعقیب گروهک تروریستی ‘جیش العدل’

رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان گفت: با در نظر گرفتن اینکه دسترسی به گروهک تروریستی ‘جیش العدل’ در داخل کشور وجود نداره، از پلیس اینترپل درخواست کردیم که اونا رو تحت تعقیب بذاره.

حجت الاسلام ابراهیم حمیدی در مورد آخرین وضعیت سربازان ربوده شده ایرونی، گفت: با در نظر گرفتن اینکه در داخل کشور دسترسی به اعضای این گروهک وجود نداره، از پلیس اینترپل درخواست کردیم که اونا رو تحت تعقیب بذارن.

ایشون در مورد اهداف گروه جیش العدل از گروگانگیری سربازان کشورمون گفت: الان گروگان گیران درخواستی رو به صورت رسمی به ما اعلام نکرده ان، اما شاید خواسته هایی رو مطرح و در این مورد تحرکاتی بکنن.

رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان گفت: با در نظر گرفتن اینکه دسترسی به گروهک تروریستی ‘جیش العدل’ در داخل کشور وجود نداره، از پلیس اینترپل درخواست کردیم که اونا رو تحت تعقیب بذاره.

حجت الاسلام حمیدی اضافه کرد: هیچ انگیزه ای واسه گفتگو با اعضای این گروهک نداریم چون که این گروه مخالف و مجرم هستن و از نظر ما هیچ رسمیتی ندارن و ما خواسته های اونا رو به رسمیت نمی شناسیم.

رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان در آخر خاطر نشون کرد: از اول فعالیت گروهک تروریستی جیش العدل، استرداد اونا از راه امور بین الملل قوه قضائیه، پلیس اینترپل و مسئولان سیاسی پیگیری شده.

جالبه بدونین؛ یه چند وقت پیش ۵ نفر از دیده بانان مرزبانی کشورمون در منطقه جکیگور استان سیستان و بلوچستان از راه افراد ناشناسی ربوده شدن که به محض منتشر کردن این خبر مسئولان مربوطه و فرماندهان مرزبانی کشور جستجو واسه پیدا کردن این افراد رو در دستور کار خود قرار دادن.

«جیش العدل» نه فقط اهل سنت بلکه مسلمون هم نیستن

رئیس فراکسیون نمایندگان اهل تسنن با بیان اینکه گروهک تروریستی جیش العدل نه فقط اهل سنت بلکه مسلمون هم نیستن، گفت: ما نمایندگان اهل سنت از نیروهای مسلح می خوایم گروهک تروریستی جیش العدل رو حتی در خاک کشور همسایه پاکستان سرکوب و نابود کنه چون که اینا از آمریکا و رژیم صهیونیستی واسه تفرقه میان مسلمانان ماموریت دارن و سنی نیستن.

به گزارشفارس؛عابد فتاحی نماینده مردم ارومیه و رئیس فراکسیون نمایندگان اهل سنت مجلس شورای اسلامی با اشاره به ربایش ۵ نفر از مرزبانان کشورمون از راه گروهک تروریستی جیش العدل، گفت: من به عنوان رئیس فراکسیون نمایندگان اهل تسنن مجلس شورای اسلامی این آدم ربایی از طرف گروهکای تروریستی رو تقبیح و محکوم می کنم و عنوان می کنم که این جور گروه ها که با اقدامات خود به دنبال تفرقه میان شیعه و سنی هستن، مسلمون نیستن.

ایشون با بیان اینکه گروهک تروریستی جیش العدل نه فقط اهل سنت بلکه مسلمون هم نیستن، اضافه کرد: تشیع و تسنن با هم داداش هستن و اختلافی هم اگه باشه اختلاف میان اعضای یه خونواده س و هیچ وقت این اقدام دشمنان نمی تونه موجب بر هم زدن وحدت مسلمانان در ایران شه.

فتاحی با بیان اینکه شیعی و سنی از نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران مطالبه ای جز تامین امنیت نداره، گفت: ما نمایندگان اهل سنت از نیروهای مسلح می خوایم گروهک تروریستی جیش العدل رو حتی در خاک کشور همسایه پاکستان سرکوب و نابود کنه چون که اینا از آمریکا و رژیم صهیونیستی واسه تفرقه میان مسلمانان ماموریت دارن و سنی نیستن

رئیس فراکسیون نمایندگان اهل تسنن مجلس گفت: ادبیات نیروهای مسلح ما ادبیات تدافعیه این جوری گروه ها کاری نکنن که نیروهای مسلح ما رو به عکس العمل وادارند چون که در این صورت جغرافیای منطقه دچار تغییراتی می شه.

فتاحی با بیان اینکه شیعی و سنی از نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران مطالبه ای جز تامین امنیت نداره، گفت: ما نمایندگان اهل سنت از نیروهای مسلح می خوایم گروهک تروریستی جیش العدل رو حتی در خاک کشور همسایه پاکستان سرکوب و نابود کنه چون که اینا از آمریکا و رژیم صهیونیستی واسه تفرقه میان مسلمانان ماموریت دارن و سنی نیستن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *