زن ۳۲ ساله جوونی رو با درد قفسه سینه به اورژانس آوردن. علائم مریض با فعالیت بدتر می شد و با کمی استراحت بهبود می یافت.

حملات مریض به طور تکراری بروز کرده و باعث شده بود که ایشون واسه بررسی بیشتر نیمه های شب به اورژانس مراجعه کنه. نوار های قلبی طبیعی بود.

آزمایش واسه بررسی آنزیم قلب اون فرستاده شد که منفی بود. با درخواست دکتر متخصص اورژانس در بخش مراقبت های خاص قلبی بستری شد.

علایم مریض با دعوا خانوادگی و طی ملاقات با همسرش در ساعات ملاقات بروز می کرد. سه روز بعد، پس از ساعت ملاقات بازم دچار درد قفسه سینه شد.

این بار نوارهای قلبی به طور کامل عجیب شده و مریض دچار انفارکتوس قلبی شد. تموم اقدامات لازم انجام شد، اما بدیش اینه مریض به دلیل وسعت سکته قلبی درگذشت.

یکی از مواردی که باعث پریشونی و گیجی در تشخیص و تعیین تکلیف بیماران قلبی می شه، هم خوان نبودن بین علائم و نشونه های مریض با چیزی که در نوار قلب یا آنژیوگرافی یا دیگه آزمایشاته.

درد قفسه سینه، تنگی نفس، تعریق سرد و سرگیجه از نشونه های کمبود خون رسانی به قلبه. وقتی این علایم با فعالیت شروع شده و با استراحت یا داروهای قلبی مانند قرص‎های زیرزبانی بهبود می یابد، تشخیص مریضی قلبی رو تداعی می کنه.

مشکل وقتیه که مریض واسه بررسی بیشتر به متخصص قلب واسه تست ورزش یا آنژیوگرافی برگشت می شه و نتیجه تست های ایشون منفیه.

خیلی از بیماران قلبی دچار تنگی گذرا در عروق قلب می شه که می تونه به وجود اومده بوسیله استرس و هیجان، فعالیت و علل دیگه باشه، اما به محض رفع عامل تولید کننده، رگ قلبی به حال طبیعی برگشته و همه علایم مریض رفع می شه. این بیماران بعضی وقتا دارای نوار قلبی به طور کامل طبیعی هستن.

بعضی وقتا مریض دارای آنژیوگرافیه که نتیجه اونم طبیعیه، اما یهویی دچار لخته آنی و بزرگی در رگ های قلبی می شه. این بیماران ممکنه دچار مرگ یهویی شن؛ اتفاقی که در خیلی از افراد بدون مشکل قلبی رخ می دهد.

عادات و کارای مضر واسه قلب

پاکسازی رگای خونی بدن

بازنشر جام جم آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *