شکست بخشی از زندگیه و چیزی نیس که از اون شرمنده باشیم چون موفق ترین افراد کسائی هستن که در تموم عمر خود شکست های مخصوص به خود رو تجربه کرده ان .

همه مردم معمولا در مورد افراد و موفقیت کاراشون می دونن، اما تعداد کمی از مردم در مورد مشکلاتی که این افراد در راه رسیدن به موفقیت گذرونده ان، می دونن. بدیش اینه ما داستان هایی از شکست هامون نداریم که بتونیم اونا رو بگیم و واسه همینه که ما شکست رو به عنوان یه چیز بد می شناسیم.

مردم از شکست می ترسند چون از سن بسیار پایین یاد می گیرند که اشتباه کردن و اشتباه بودن چیز بدیه پس وقتی فرد از شکست رنج می برد، ممکنه یه جور افسردگی رو تجربه کنه. اما مهمه که بدونین شکست یه راه عالی واسه یادگیری و انتقال تجربه س.

درسای مهم واسه موفقیت در زندگی

درسای مهم واسه موفقیت در زندگی

زندگی کردن بدون شکست چیزی غیر ممکنه، مگه این که اونقدر با دقت زندگی کنین که از یاد ببرین زندگی کنین.

اینجا ۶ درس هست که شما باید اون رو قبول کنین تا بتونین زندگی تون رو تغییر بدید:

  1. سطح انتظارات خود رو پایین نگه دارین.

وقتی نوبت به زندگی می رسد، مردم بیشتر انتظار چیزایی مانند خونواده، کسب و کار و ازدواج رو دارن که در طول سالیان ثابت باشن. با این حال، همیشه اینطور نیس چون زندگی اونقدر ساده نیس و همیشه فراز و نشیب های همیشگی هست که شما باید با اون مقابله کنین.

داشتن انتظارات پایین به طور کامل قابل درک و قابل توجیه س اما داشتن انتظارات بالا از روابط و کسب و کارا اگه این چیزها واسه همیشه پایدار نباشن، می تونه مضر باشه.

علاوه بر این، پایین نگه داشتن سطح انتظارات به شما کمک می کنه هر چیزی که اتفاق میفته، رو قبول کنین و با اون کنار بیایید. انتظارات بالا منتهی به نا امیدی، درد، و کمبود می شه، پس بهتره که انتظارات کمتری داشته باشین، اما هدف تون رو به سختی دنبال کنین.

  1. تغییر رو تایید کنین.

بیشتر وقتا، مردم فکر می کنن که ممکنه در تموم زندگی خود تغییر رو تجربه نکنن چون توقع دارن که همه چیز واسه همیشه ثابت بمونه، اما عده کمی هستن که می دونن تغییر در هر لحظه ای از زندگی ممکنه اتفاق بیفته. درک تغییر به این معنیه که شما به طور کامل از وضعیت آگاه هستین و این به وقتی که تغییر رخ می دهد و شما از مرحله شوک به پذیرش حرکت می کنین، کمک می کنه.

قوی ترین یا باهوش ترین افراد کسائی نیستن که زنده می مانند، بلکه کسائی هستن که می تونن به بهترین راه تغییر رو مدیریت کنن

– چارلز داروین

  1. تغییر رو قبول کنین.

پذیرش تغییر می تونه سخت باشه و در اول ممکنه در مقابل اون مقاومت کنین، اما باید این واقعیت رو درک کنین که قبول کردن تغییر به شما کمک می کنه اصلاحات لازم رو که در زندگی تون به اون نیاز دارین، انجام بدین.

پیش گیری و توقف تغییر می تونه واسه شما مضر باشه چون شما این واقعیت که وضعیت تغییر کرده است رو رد می کنین و هنوزم در گذشته زندگی می کنین.

انتظارات جدیدی از شما طلب میشه و این به طور کامل خوبه چون شما با درک وضعیت جدید می تونین با تغییر خودتون به طور موثر با این تغییر شرایط مقابله کنین.

درسای زندگی از بزرگان واسه موفقیت

درسای زندگی از بزرگان واسه موفقیت

  1. از گذشته خود درس بگیرین.

وقتی که این تغییر رو قبول کردین و آماده قبول کردن اون شدید، شروع به درک کردن می کنین و درس هایی رو پیدا می کنین که از اون ها می تونید چیزای زیادی یاد بگیرین. مهمه که از اشتباهات گذشته خود درس بگیرین، چون یادگیری و حرکت روی اون احتمال تکرار دوباره اون اشتباهات در آینده رو از بین می برد.

  1. قوی تر از قبل رشد کنین.

تایید، پذیرش و یادگیری از تغییر باعث می شه شما قوی تر و بهتر از گذشته باشین. توانایی یادگیری از گذشته باعث می شه که شما فرد بهتری باشین که میتونه با تغییرات راحت تر کنار بیاد و بدون اینکه در زندگی احساس پشیمونی کنه، به حرکت ادامه بده. علاوه بر این ، این تغییر ترس از ایجاد اصلاحات جدید در زندگی رو از بین می برد.

دودلی رو قبول کنین، بعضی از زیباترین فصلای زندگی ما تا چند سال بعد یه عنوان ندارن.

Bob Goff

  1. حکمت رو تشخیص داده و اون رو قبول کنین.

هر چی شما بیشتر اجازه تغییر در زندگی خود رو بدین، بهتر به عنوان یه فرد رشد می کنین. پذیرش حکمت، انرژی و قدرت جدیدی رو با آرامش داخلی به زندگی شما می آورد.

تشخیص این تغییر فعالانه و پذیرش اون به عنوان بخشی از زندگی به شما کمک می کنه که آروم تر و قوی تر از همیشه باشین. تغییر دشمن شما نیس بلکه بزرگ ترین معلمیه که بیشتر درس های زندگی تون رو به شما یاد می دهد.

اینم بگیم که در طول پروسه پذیرش تغییرات، شما باید با خودتون رو راست باشین چون بیشتر مردم معمولا شکست رو رد می کنن و نمی تونن دلیل واقعی این تغییر رو بفهمن. تکرار دوباره اشتباهاتِ مشابه با انتظار نتیجه متفاوت احمقانه س. پس اگه از اشتباهات خود درس نگیرید، محکوم به شکست می شید.

شکست می تونه شما رو دوباره پیدا کنه، اما اگه موقعیت متفاوت از وضعیت قبلیه، پس این فقط یه تجربه دیگه س. شما باید بعد از شکست محکم وایسید چون نمی تونید مانع از وقوع مشکلات در زندگی خود شید. کاری که می تونید انجام بدین اینه که اون ها رو به روش هدف دار تری کنترل کنین.

مشکلات بخشی از سفر زندگی شما هستن، با این حال مهم ترین چیز اینه که به مقصد پایانی چشم بدوزید. وقتی که به مقصد پایانی خود رسیدید، متوجه میشین که تموم اون مشکلاتی که با اون ها روبرو شدید، به طور کامل به موفقیت منجر شده.

شکست خورده کسیه که سقوط می کنه و هیچوقت عقب نشینی نمی کنه. وقتی که شما به عقب برگردین و واسه رسیدن به اون چیزی که می خواین انجام بدین تلاش کنین، شما یه بازنده نیستین، بلکه یه برنده واقعی در زندگی هستین.

پس، هیچوقت امیدتون رو از دست ندین و حتی در سخت ترین شرایط همیشه به دنبال جنبه های مثبت بگردین، چون این همون کاریه که افراد موفق انجام می بدن.

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

چیجوری ترس از نا امید کردن بقیه رو از بین ببریم؟

اختصاصی خبرهای داغ روز موفقیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *