درسهای شکست

وقتی جوون تر بودم، وقتی شرایط خوب و اونطور که دوست داشتم پیش نمی رفت واقعاً نمی تونستم درسی از اون بگیرم. نمی تونستم به تصویر بزرگ نگاه کنم و بتونم از پیشامدهای بدی که برام اتفاق افتاده درس بگیرم.

اما، هر بار که شرایط زندگی اونطور که می خواهید پیش نمی رود، می تونید چیزایی خیلی از اون یاد بگیرین.

به نقل از مردمون؛ یکی از بهترین کارایی که می تونیم بکنیم اینه که وقتی شرایط طبق برنامه های ما پیش نمی رود، به همه ماجراهایی که اتفاق افتاده خوب فکر کنیم و تا جاییکه می تونیم از همه تجربیاتمون درس بگیریم و خودمون رو واسه موفقیت در آینده آماده کنیم.

۱۰ درسی که باید از شکست بگیریم:

  1. واقعاً چیزی به اسم شکست وجود نداره. بله، ممکنه شرایط بد پیش بره یا برابر برنامه ما پیش نره اما واقعاً چیزی به اسم شکست وجود نداره چون همیشه یه دلیل خوب واسه خوب پیش نرفتن شرایط و درسی واسه آموختن از اون هست. در دراز مدت، هر اتفاقی که می افتد به صلاح شما هستش.
  2. اگه به دلایلی اشتباه چیزی رو می خواهید، هیچوقت اونطور که شما دوست دارین انجام نمیشه.
  3. می تونید از این واقعیت به عنوان یکی از قوی ترین انگیزه ها واسه موفقیت در آینده استفاده کنین که اول کار، شرایط اونطور که شما دوست دارین پیش نرفته. اگه تصمیم بگیرین که به همه چیز درست نگاه کنین، اشتیاقتان برخواهد گشت.
  4. همیشه و در همه جا همت، تعهد و تلاش نتیجه می دهد.
  5. بعد از اینکه چیزی برخلاف میل شما پیش رفت، اگه تصمیم بگیرین که از اون درس بگیرین و توجهتون رو به ارتقا کاری که می خواستین انجام بدین معطوف کنین (به جای اینکه خسته و ناامید شید)، می بینید که عملکردتون به شکل قابل توجه ای بهتر می شه و در کارتون پیشرفت می کنین.
  6. بعد از شکست، سه کار خوبی که می تونید انجام بدین اینا هستن: (۱) دلایل شکستتان رو بررسی کنین (۲) درس بگیرین (۳) اگه چیزیه که واقعا می خواهید و فکر می کنین باید اون کار رو انجام بدین، بدون این دست اون دست کردن دوباره تلاش کنین.
  7. امتحان کردن، خطر کردن و موفق نشدن خیلی بهتر از اینه که فقط عقب بشینین و به این فکر کنین که اگه شکست بخورین چی می شه.
  8. تنها نتیجه بدی که شکست می تونه داشته باشه اینه که انگیزه دوباره امتحان کردن رو از دست بدین.
  9. هیچ احتیاجی به خجالت کشیدن نیس چون همه آدمها در جایی از زندگی خود شکست می خورند. فقط شما نیستین که شکست خورده اید.
  10. فخیلی از پیشرفت ها در نتیجه یه شکست ایجاد شده ان. چیزایی که دوست دارین رو دنبال کنین. چیزی واسه از دست دادن ندارین و تازه خیلی چیزای عالی به دست میارید.

امروز بهتر از دیروز زندگی کنین.

شما چه درس هایی از شکست گرفته اید؟ افکار و نظراتتون رو واسه بقیه بگید.

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

چیجوری ترس از نا امید کردن بقیه رو از بین ببریم؟

مردمون