مدرسه و تحصیل در این دوران نمی تونه شما رو واسه کارآفرینی آماده سازه. همه مواردی که در این راه نیاز دارین با تجربه به دست میان. در این مقاله می خوایم نه درس کارآفرینی رو براتون بگیم که هیچوقت در دوران مدرسه اونا رو نمی آموزید. پس همراه ما باشین.

 1. افراد تصرف ناپذیر موفق ترن:

مهم ترین چیزی که هیچوقت در مدرسه نمی آموزید اینه که به بیرون از دنیای خود برید و ۱۰۰ا موردی رو امتحان کنین که می تونه کسب وکار شما رو بسازه. در این راه متوجه میشین که ۹۸ مورد از ۱۰۰ ایده ای که تو ذهن داشتین به درستی کار نمی کنه اما همین دو ایده می تونه زندگیتون رو از این رو به اون رو سازه. اگه نتونستید از میون این ۱۰۰ ایده بهترین مورد رو پیدا کنین متوقف نشید. به کار خود ادامه بدین و ۱۰۰ ایده دیگه رو امتحان کنین.

 1. وقتی که هدف بزرگی در سر می پرورانید، شکست قبول کردنیه:

معمولا مدارس آدمایی رو که با شکست مواجه می شن رو تنبیه می کنن اما کودکان باید از ناحیه امن خود به سطح بالاتری برن. در دنیای واقعی، جوایز مشارکتی وجود نداره. آموزشی که به صورت تیمی انجام می شه می تونه بسیار اثر داشته باشه. معمولا وقتی که افراد تو یه تیم و کنار هم به فعالیت می پردازن به سختی کار می کنن تا مطمئن شن قصور اونا باعث شکست تیم نمی شه. ما باید به این تیما یاد بدیم وقتی که هدف بزرگی تو سرشونه شکست قبول کردنیه.

 1. همه چیز رو زیر سوال ببرین:

من ارزو داشتم مدرسه به من یاد می داد که چیجوری میتونم همه چیز رو زیر سوال ببرم و شرایط رو بسنجم. به عنوان یه کارآفرین شما باید همیشه به دنبال فرضیات اصلی در مورد کسب وکار خود باشین. به کمک سوال کردن و یاد گرفتن میتونین درک و بینش عمیقی در مورد کسب وکار خود به دست اورید. وقتی که فرق کار خود رو با بقیه بدونین میتونین شرایط بهتری بسازین. همه فرضیات رو زیر سوال ببرین و شرایط رو به دقت بررسی کنین.

 1. خلاقیت و مدیریت افراد:

هدف اصلی مدارس باید یاد دادن خلاقیت باشه. کارآفرینان به خلاقیت و نو بیاری نیاز دارن. شاید شرکت جدید شما در ماه ۱ میلیون درآمد داشته باشه. اما وقتی که درآمد اون به ۱۰۰ هزار تومن کم میشه چه کاری می تونین انجام بدین؟ روند تفکر در مورد مشکلات می تونه به شما کمک کنه خود رو به درستی آماده کنین. موضوع مهم دیگری که باید در مدرسه به دانش آموزان یاد داده شه چگونگی مدیریت افراده. هیچکی به صورت مادرزادی مهارتی رو نداره اما واسه افزایش به درد بخور بودن شرکت به این موضوع نیاز دارین. شما به مهارتای تشویقی نیاز دارین تا با افراد عالی کار کنین. هم اینکه به مهارت شناخت افراد نیاز دارین تا بتونین آدمایی که کیفیت بالایی در مهارتای خود ندارن یا عیب بزرگی در شخصیتشون دارن رو شناسایی کنین و به جای اونا از افراد دارای شرایط استفاده کنین.

 1. پول و جریان نقدی چیجوری می تونه روی کسب وکار شما تاثیر بزاره:

افراد باید بدونن پول و جریان نقدی چه تاثیری می تونه روی کسب وکارشون داشته باشه و چیجوری میشه اونو مدیریت کرد. هیچکی در مدرسه به ما نمی آموزد چیجوری بدهیای خود رو مدیریت کنیم و به چه دلیل باید بدهی نداشته باشیم. هم اینکه ما به کودکانمون چگونگی مدیریت سرمایه هایی که در دست دارن رو نمی آموزیم. در نتیجه بیشتر افراد در دنیای امروزی نمی دونن چیجوری باید امور مالی خود رو مدیریت کنن.

 1. چیجوری رییس و کارفرمای خود باشین:

هیچ معلمی در مدرسه چگونگی رییس و کارفرمای خود بودن رو به ما یاد نداده.

 • مهارت مدیریت زمان رو یاد بگیرین.
 • روی نقاط قوت خود تمرکز کنین و به دنبال بهبود نقاظ ضعف خود باشین.
 • فردی رو پیدا کنین که الان به جایگاه خوبی رسیده. از اونا درس بگیرین و اشتباهاتی که این افراد واسه رسیدن به هدف انجام دادن رو مرتکب نشید.

 1. هیچوقت متوقف نشید و دست از کار ورندارید:

مسئله مهم دیگری که در مدرسه به اون پرداخته نمی شه اینه که باید به افراد یاد بدیم هیچوقت دست از کار بر ندارن و نا امید نشن. باید به کودکان خود بیاموزیم که هیچ راهی به شکست نمی رسه فقط باید حواس جمع باشیم و خود رو با شرایط موجود وفق بدیم و به راه خود ادامه بدیم. شکست رو به عنوان پلی واسه موفقیت قبول کنین و از تجربه های هر شکست خود استفاده بهینه کنین.

 1. موفقیت بدون خوشحالی، عشق و خدمت به بقیه به پوچی میرسه:

با اینکه علم، رقابت و نتیجه کار واسه موفقیت لازمه اما واسه ایجاد یه زندگی خوب و کامل، کافی نیس. موفقیت وقتی شیرین می شه که با هدف و قلب و شور و شوق ساخته شده باشه. پول، قدرت و معروفیت به تنهایی نمی تونن شادی و خوشحالی واقعی رو وارد زندگی کنن.

 1. آدمایی که شما می شناسین مهم تر از کارهاییه که کردین:

به کودکان خود یاد بدین در کار تیمی شرکت کنن و نیازای افراد رو به خاطر داشته باشن. بیشتر شرکتا به شبکه ای از کارشناسان نیاز دارن که در کنار هم به فعالیت می پردازن. آدمایی که شما در زندگی خود می شناسین بسیار مهم تر از کارهاییه که کردین. به عنوان یه کارآفرین باید بتونین در کنار بقیه کار کنین.

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

چیجوری ترس از نا امید کردن بقیه رو از بین ببریم؟