ریزش مو hair-fall

کم پشت شدن موها، طاسی و ریزش مو، میلیون ها زن و مرد در سراسر جهان رو متأثر می کنه. این مشکل اونقدر شایعه که بازار بازسازی مو به یه صنعت یه میلیارد دلاری تبدیل شده. خبر خوب اینه که شما مجبور نیستین مبالغ زیادی واسه کرم های نسخه ای هزینه کنین یا حتی واسه داشتن یه سر پر از مو به روش های درمانی دائمی متوسل شید.

جلوگیری از طاسی با کنترل ریزش مو شروع می شه. در مطلب امروز، ما لیستی از ۵ مورد از مؤثرترین درمانهای به طور کامل طبیعی واسه ریزش مو رو بیان می کنیم:

روغن نارگیل

روغن نارگیل به طور طبیعی پر از ویتامین E و چربی های خوبه. این مواد مغذی باعث تحریک رشد مو و در عین حال تقویت تارهای مو می گردند. شیر نارگیل هم شامل پتاسیم می باشه، که یه ماده مغذی مهمه که به داشتن موهایی سالم تر و قوی تر کمک می کنه.

واسه به کار گیری شیر نارگیل به خاطر جلوگیری از ریزش مو، فقط کافیه شیر نارگیل رو مستقیما روی پوست سرتون بمالید. سرتون رو با یه کلاه حموم بپوشونین و بذارین به مدت دست کم ۱۵ دقیقه بمونه و بعد با یه شامپوی ملایم بشورید. واسه کاهش شکنندگی موها، اینکار رو دو تا سه بار در روز انجام بدین.

ژل آلوئه ورا

ژل آلوئه ورا با متعادل کردن PH طبیعی پوست سر، به رشد مو کمک می کنه. این ژل تارهای مو رو تغذیه می کنه و رشد دوباره موها رو افزایش می دهد.

واسه به کار گیری آلوئه ورا به عنوان یه درمان ریزش مو، فقط کافیه با به کار گیری یه قاشق ژل شفاف رو از ساقه آلوئه اون طرف تازه جمع بیاری کنین. مقدار خیلی از اون رو روی پوست سرتون بمالید و بذارین دست کم به مدت ۱۵ دقیقه بمونه. بعد موها رو با یه شامپوی ملایم و آب سرد بشورید و بذارین در برابر هوا خشک شه. واسه رسیدن به بهترین یافته های، اینکار رو دو سه بار در هفته انجام بدین.

نیم

نیم که به ناامیدی بنفش هندی هم معروفه، یه گیاه داروییه که به خاطر خواص ضدباکتری، ضد ویروسی و آنتی بیوتیکی قوی اش، با ارزشه. این گیاه با تحریک فولیکول های مو و افزایش گردش خون به افزایش رشد دوباره موها کمک می کنه. نیم شامل مواد مغذی لازمه که تارهای مو رو تغذیه می کنه و اون ها رو در مقابل ریزش مو مقاوم می گردونه.

واسه به کار گیری نیم به عنوان یه درمان ریزش مو، چند برگ نیم رو تو یه قابلمه آب بجوشایند. اجازه بدید که این محلول خنک شه و به دمای اتاق برسه و بعد مایع رو صاف کنین. بعد ازشامپو کردن موهاتون، با به کار گیری این مایع موها رو آبکشی کنین. واسه گرفتن بهترین یافته های اینکار رو هفته ای یه بار انجام بدین.

ماست یونانی

ماست یونانی پر از ویتامین B5 و پروتئین هاییه که تارهای مو رو قوی و نورانی می کنن. هم اینکه، شامل پروبیوتیکه که ثابت شده به کاهش ریزش مو هم کمک می کنه. اگه ماست یونانی با عسل استفاده شه، تاثیر اون بیشتر می شه.

واسه به کار گیری ماست یونانی به عنوان درمانی واسه موهای ضعیف و نازک، چند قاشق غذاخوری ماست یونانی رو با یه قاشق چایخوری عسل خام مخلوط کنین. اون رو روی تموم قسمت های مو مخصوصا پوست سر بمالید. یه کلاه حموم بذارین و اجازه بدید که این مخلوط دست کم به مدت ۱۵ دقیقه روی سرتون بمونه. بعد با آب ولرم آبکشی کنین. واسه داشتن موهایی نورانی تر و کلفت تر، اینکار رو هفته ای یه بار انجام بدین.

آب پیاز

پیاز هم دقیقا مانند نیم، پر از ترکیبات ضدمیکروبی و ضدقارچی قوی می باشه. این ماده از عفونت های پوست سر جلوگیری می کنه و گردش خون رو افزایش می دهد. آب پیاز شامل گوگرد هم می باشه که با تحریک فولیکول های مو باعث افزایش رشد دوباره موها می شه.

واسه به کار گیری آب پیاز واسه برگردوندن ضخامت و درخشش موها، یه پیاز کامل رو رنده کنین و آب اون رو بگیرین. آب اون رو مستقیما روی پوست سرتون بمالید. یه کلاه حموم بذارین و اجازه بدید به مدت ۳۰ دست کم دقیقه بمونه. موها رو شامپو بزنین و با آب سرد آبکشی کنین. واسه گرفتن بهترین یافته های، این کار رو هر روز صبح قبل از گرفتن دوش صبحگاهی تون انجام بدین.

ویتامینای ضد ریزش مو

به چه دلیل موهایم می ریزد؟ ۶ دلیل اصلی ریزش مو

ریزش مو سرخاب سفیداب سلامت مو