اگه با سرد شدن هوا خیلی زود به سرفه افتاده اید و این سرفه ها اذیت تون می کنه دو پیشنهاد ساده و طبیعی براتون داریم. احتیاجی نیس خیلی زود خودتون رو به آنتی بیوتیک، شربت و داروهای شیمیایی بسپارین. از همون شروع سرفه این دو داروی طبیعی رو جفت و جور و سرفه ها رو آرامش بدید.

پیاز و عسل

پیاز و عسل واسه درمان طبیعی سرفه بسیار تاثیردارن. آماده کردن این دارو هم کار سختی نیس. البته به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین اگه سرفه هاتون زیاد بود و با روش های طبیعی بهبودی در اون حاصل نشد بدون درنگ به دکتر مراجعه کنین. پوست پیاز رو بکنین و اون رو ورقه ورقه کنین و داخل پیاله ای بذارین. بعد ۲ تا ۳ قاشق چای خوری عسل در اون بریزین و بذارین حدود دو ساعت بمونه.

می بینید شربتی از همین پیاز و عسل به دست میاد که یه شربت طبیعی و درمان کننده سرفه س. تا وقتی که سرفه هاتون به طور کاملً رفع بشه این شربت رو جفت و جور و چند بار در روز بخورین. البته بازم تاکید می کنیم اگه تب یا سرفه های شدیدی داشتین حتماً به دکتر مراجعه کنین. با این حال این شربت خونگی کمک زیادی به بهبودیتان می کنه.

شکلات مشکی

یه خبر خوشحال کننده و شاید هم کمی عجیب اینه که مصرف کم شکلات مشکی اثر خوبی در درمان سرفه داره. حتماً واسه شمام پیش اومده که سرماخوردگی تون درمان شده اما بازم سرفه های کوتاه و خشک دست از سرتون بر نمی دارن. در این صورت می تونید از شکلات مشکی کمک بگیرین. شکلات یا بهتره بگیم کاکائو شامل ترکیبات ضد سرفه س.

باید بدونین این ترکیبات به اندازه ۳۳ درصد موثرتر از شربت های جفت و جور شده از کدئین هستن. به نظر محققان انگلیسی تئوبرومین موجود در کاکائو باعث توقف فعالیتِ عصبی می شه که مسئول سرفه س.

واسه به کار گیری این خاصیت شکلات حتماً شکلات مشکی با درصد بالای کاکائو انتخاب کنین. چون شامل تئوبرومین بیشتریه. در آخر بدونین که شکلات مشکی مشکلات جانبی داروها و شربت های ضد سرفه رو نداره. یعنی مثلاً باعث خواب آلودگی شما نمی شه و از طرف دیگه همین که آدم دوا نمی خورد کلی خوش به حالش می شه.

بهترین دمنوش واسه سرماخوردگی

واسه پیشگیری از آنفولانزا چی بخوریم؟

بازنشر سیمرغ شربت خونگی