درمان سرما خوردگی بدون قرص و دارو!!

سرماخوردگی بیماریه همراه با یه سری نشونه های ملایم. مثل تموم مریضی های ویروسی، یه سری مشخصه های خاص خود رو داره و خودبه خود ظرف چند روز درمان می شه… .

اقدامات عملی واسه درمان: چیجوری می توان با به کار گیری راه های طبیعی این دوره رو کوتاه کرد؟

درمان طبیعی سرماخوردگی

از اونجایی که سرماخوردگی خودبه خود خوب می شه، از چرخ زدن در داروخونه و خرید شکل های جور واجور: قرص، کپسول، شربت، قرص های مکیدنی … دوری کنین. این داروها بی فایده ان، حتی ممکنه خطرناک هم باشن. در مقابل، عطسه، آبریزش بینی، سرفه، گلو درد، خستگی، تب پایین، دردهای عضلانی و سردرد از درمان های طبیعی استفاده کنین.

موارد بهداشتی:

دست هاتون رو خصوصاً بعد از اینکه بینی تون رو پاک کردین (واسه پاک کردن بینی از دستمال های یه بار مصرف استفاده کنین و بعد دور بیندازیدشان) با آب ولرم و صابون بشورید. این کار مانع از انتقال مریضی به دیگر اعضای خونواده و دور و بری ها می شه.

به بینی و چشم هاتون دست نمالید. مایعات زیاد بخورین. مایعات شک نداشته باشینً شامل آب، جوشونده ها و آبمیوه ها می شه. هدف از این کار آبرسانی واسه به جریان انداختن مخاط بینی و گلوه، ً این آبرسانی به تخلیه و دفع عفونت ها هم کمک می کنه.

اگه تب هم دارین، شک نداشته باشینً باید مایعات بیشتری بخورین. مایعات داغ بخورین (چای، شکل های جور واجور جوشونده ها)، نوشیدن مایعات داغ درد گلوتون رو آرامش می دهد و گرفتگی بینی رو رفع می کنه.

پردۀ مخاطی بینی تون رو با به کار گیری سرم فیزیولوژیک یا آب دریا مرطوب کنین. سیگار نکشید. تنفس دود، علائم سرماخوردگی رو شدیدتر می کنه. الکل هم مصرف نکنین. الکل الکی بدن رو خسته می کنه و ساختار خواب رو برهم می زند؛ حتی اگه خوابیدن رو واسه تون راحت تر می کنه، بازم بخورین. تا جایی که می تونید استراحت کنین.

اگه لازمه بعضی وقتا چرت بزنین. واسه پایین آوردن تب، پاراستامول بخورین. در پزشکی گیاهی، اکیناسیا باعث آرامش سرماخوردگی می شه. این گیاه خواص ایمنی بخشی واسه بدن داره. دقت کنین که محل زندگی تون، خصوصاً اتاق تون و محل کارتون رطوبت کافی داشته باشه. اگه لازمه، یه ظرف آب روی رادیاتورها بذارین.

چه وقتی مشاوره با دکتر لازمه؟

در زمان سرماخوردگی با احتمال خیلی کم پیش میاد که لازم شه پیش دکتر برید، به جز وقتی که این نشونه ها رو در خود مشاهده کردین:

– سرماخوردگی تون بیشتر از ۱۰ روز طول بکشه.

– گوش درد داشته باشین یا گوشتون چرک یا ترشح داشته باشه.

– درد شدیدی در صورت یا پیشونی احساس کنین.

– تب تون بالای ۳۹ درجه سانتیگراد باشه.

– سرفه هاتون ادامه داشته باشه.

– تنفس تون همراه با صدای فس فس باشه.

– عجیب باشین و فعالیت های روزانه تون کاهش پیدا کنه.

– نشونه های آنفولانزا رو در خود ببینین.

و هنگام بروز آنفولانزا، چیکار باید کرد؟

اگه نشونه های آنفولانزا رو در خود مشاهده کردین، چیجوری از نشونه های سرماخوردگی تشخیص شون بدید،

 

علائم آنفولانزا یه ویژگی خاص دارن:

اونا بسیار شدید و خیلی بد ظاهر می شن. پس، تب یهو بالا میره و احساس مریضی در تموم بدن و ضعف شدید رو به همراه داره.

در این شرایط، باید این اقدامات رو انجام بدین: ظرف ۱۲ الی ۲۴ ساعت بعد از شروع علائم پیش دکتر تون برید (در آخرً تا ۴۸ ساعت). ً می تونید از یه درمان ضدویروسی هم استفاده کنین که آنفولانزا رو متوقف کرده و علائم رو شدیدا کاهش می دهد.

جمع آوری: آلامتو

بهترین دمنوش واسه سرماخوردگی

واسه پیشگیری از آنفولانزا چی بخوریم؟

بازنشر دارو سرماخوردگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *