Anti-Aging Treatments

قرار گرفتن در برابر نور خورشید، استرس ، سموم محیطی و روند طبیعی پیری می تونه کشسانی پوست رو کم کنه و باعث بروز چین و چروک روی اون شه.

چین و چروک بیشتر به خاطر سطح پایین کلاژن در پوست ایجاد می شه. همونطور که میدونید کلاژن پروتئینیه که باعث حفظ کشسانی پوست  می شه و اون رو محکم نگه می داره. به کار گیری آب میوه های جفت و جور شده از میوه و سبزیجات تازه به خصوص آنایی که مواد مغذی و آنتی اکسیدانای زیادی دارن می تونه  به بهتر شدن شرایط پوستی و سلامت اون کمک کنه. شما می تونین آب میوه و سبزیجات سالم رو با هم ترکیب کنین  و یه نوشیدنی سالم و در عین حال خوشمزه داشته باشین.

آب مرکبات:

 همه کربات مثل پرتقال، گریپ فروت، نارنگی دارای سطح بالایی از ویتامین C هستن. این ویتامین واسه تولید کلاژن لازمه و به سلامت و سفتی پوست کمک می کنه. در اینجور شرایطی تولید چین و چروک پوست کم میشه. ویتامین C به درمان زخمایی مثل بریدگیا و کبودیا هم کمک می کنه. این ویتامین به عنوان یه آنتی اکسیدان طبیعی اسیب به وجود اومده بوسیله رادیکالای ازاد  روی بدن رو کم می کنه.

رادیکالای ازاد پروسه پیری  مثل بروز چین و چروک رو تسریع می کنن . یه عدد پرتقال در برگیرنده ۷۰ میلی گرم ویتامین C هستش. یه عدد گریپ فروت کامل در برگیرنده  ۷۹ میلی گرم و نارنگی در برگیرنده ۲۶ میلی گرم ویتامین C هستش.  مقدار ویتامین C پیشنهاد شده در هر روز از ۷۵ الی ۱۲۰ میلی گرم در روز واسه بزرگسالان متغیره.

آب انگور قرمز:

آب انگور قرمز به طور طبیعی در برگیرنده رسوراتروله که در پوست انگور پیدا میشه. رسوراترول یه ترکیب پلی فنولیه و به عنوان آنتی اکسیدان طبیعی در نظر گرفته می شه. یه وعده آب انگور قرمز بین ۰.۱۷ الی ۱.۳ میلی گرم از این ماده رو داره.

مثل ویتامین C، رسوراترول هم از سلولا در برابر اسیب رادیکالای ازاد مواظبت می کنه و همین امر پروسه پیری رو از جا در آورد می سازه.  کارشناسان می گن که رسوراترول در افزایش دوره زندگی هم می تونه به درد بخور باشه هر چند واسه تایید این ادعا به تحقیقات بیشتری نیازه.

یه انتخاب غیر عادی: آب چغندر

شاید دوست نداشته باشین از چغندر یا آب اون واسه بهبود شرایط خود استفاده کنین اما این سبزی مغذی می تونه آب شیرینی رو واسه شما بسازه و خیلی راحت با بقیه آب میوه ها و سبزیجات هم ترکیب شه.  چغندر خام به طور طبیعی فولات بالایی دارن. یه پیمانه از چغندر برش خورده برابر یه دوم پیمانه آب چغندر تازه س و ۱۴۸ میلی گرم فولات داره. این موضوع معنیش اینه که یه دوم پیمانه از آب چغندر تازه در برگیرنده ۲۵ الی ۳۷ درصد از نیاز روزانه بدن به فولاته. فولات به  تولید DNA و RNA که بلوک سازنده بدن هستن کمک می کنه. فولات یا مکملای اون واسه وقتی که در حال رشد هستین بسیار اهمیت داره. از اونجایی که فولات به تولید سریع بافتا و سلولا کمک می کنه واسه کمک به داشتن سلولای سالم و جدید لازمه و پوست رو تازه و جوون نگه می داره.

آب هویج:

وقتی که این نوشیدنی از هویج خام و تازه جفت و جور می شه می تونه ویتامین A خوبی وارد بدن کنه. یه پیمانه هویج خرد شده برابر یه چهار فنجون آب هویج تازه س و ۱۰۶۹ میلی گرم ویتامین A داره.  این مقدار بیشتر از نیاز روزانه بدن واسه ویتامین A هستش و می تونه واسه زنان باردار هم به درد بخور باشه. واسه زنان شیر ده، یه چهارم فنجون آب هویج تازه ۸۲ درصد از نیاز روزانه شون به ویتامین A رو تامین می کنه. ویتامین A یه آنتی اکسیدان طبیعیه و از بدن در برابر اسیبای رادیکالای ازاد مواظبت می کنه. این ماده از پوست و غشاهای مخاطی مواظبت می کنه و باعث درمان سریع زخم می شه. مثل آب چغندر، آب هویج هم شیرینه و میشه اون رو با بقیه آب میوه ها و آب سبزیجات ترکیب کرد.

بهترین روش های کاهش چین و چروک پوست صورت

روشای پیشگیری از پیری پوست صورت

اختصاصی درمان خونگی زیبایی پوست سلامت پوست نوشیدنی چین و چروک پوست