ماسکای اکسیژن همونقدر که توانایی نجات جون آدم رو دارن به خاطر مشکلاتشون ممکنه از طریق ای واسه مرگ هم تبدیل شن. یکی از مهمترین مشکلات اونا سریع نبودن این وسیله هنگام استفاده س.

“جنگوک لی” یه طراح کره ایه که تازگیا دستمال کاغذیای اضطراری رو ایجاد کرده. این دستمال کاغذیا می تونن خیلی راحت به کمک بقیه اومده و جون اونا رو در شرایط خطرناک نجات دهد چون مشکلات اصلی ماسکا اکسیژن رو از بین برده.

این دستمال کاغذی در محفظهای مخصوص نگه داری می شه و روی همه اونا که باید مرطوب باشن فیلترهای خاصی نصب شده که مانع از ورود آلودگی یا دود حاصل از آتیش سوزی به درون گلو می شه. این حرکت یعنی جون آدما خیلی راحت نجات پیدا می کنه.

به کار گیری این دستمالا می تونه در محدوده های مستعد آتیش سوزی مانند کارخانه های شیمیایی یا حتی ترمینالای اتوبوس و مترو می تونه یه راه حل واسه زنده نگه داشتن آدما در شرایط سخت باشه. این وسیله مشکل بزرگ بودن ماسکای اکسیژن رو هم از بین بده س.

از هر نظر یه ماسک اکسیژن در مقابل این دستمالا تنها وسیله ای بزرگ و بدقواره س که باعث می شه جون آدما بیشتر به خطر افتد. این طرح پس از ارائه بوسیله شرکتای مختلفی بررسی شده وبه زودی تولیدش شروع می شه.

باشگاه خبرنگاران