ابتکار باحال گوگل که با تولید دستگاهی جدید واسه خرید نرم افزارهای اندرویدی به کار گرفته، ممکنه در مقابل انتظار افراد واسه خرید آبمیوه و خوراکی، محصولی دیگه ارائه دهد!

دفتر گوگل در ژاپن با تولید سه ماشین اختصاصی فروشگاه گوگل پلی، روشی خلاقانه رو واسه خرید بازی های اندروید معرفی کرده.

اندروید همیشه بروزرسانی های جدیدی رو منتشر کرده که شامل روش های جدید واسه خرید نرم افزار از فروشگاه گوگل پلی بوده. از جمله واریز پول از راه اپراتورها واسه بهبود درآمد برنامه نویسان. ژاپن که به تلاش واسه قابل جابجا کردن بازی های جور واجور و هم اینکه استفاده گسترده از دستگاه های پخش خودکار مشهوره، که این کشور رو به میدون ای مناسب واسه آزمایش روش های نوین در این دو زمینه تبدیل کرده.

اولین دستگاه از بین سه دستگاه نامبرده در توکیو نصب شده و قراره از فردا و در فروشگاه «پارکو» در شهر «شیبویا» مشغول به کار شه. این دستگاه ۱۳ بازی جور واجور رو پخش می کنه که شامل بعضی بازی های رایگان و بعضی بازی های غیر مجانیه. دست کم امکانات لازم واسه به کار گیری این دستگاه ها یه گوشی دارای اندروید ۴ (ساندویچ بستنی) و فناوری رابطه بخش نزدیک (NFC) است.

روش خرید بازی هم بسیار ساده س!، کاربر باید گوشی خود رو روی قسمت مجهز به فناوری رابطه بخش نزدیک دستگاه بذارن و بعد با به کار گیری رابط کاربری و صفحه نمایش لمسی دستگاه به روش مشابه خرید از بقیه دستگاه های پخش مستقیم، بازی مورد نظر خود رو بخرند. کاربرانی هم که گوشی اندرویدی ندارن، می تونن واسه آزمایش این روش و تحت نظارت کارمندان حاضر در محل، از یه گوشی نکسوس ۴ استفاده کنن.

این روش تبلیغاتی فقطً محدود به کشور ژاپنه و هنوز هیچ خبری از تعبیه این دستگاه ها در کشورای دیگه نیس.