فرار گروه های مسلح مورد پشتیبانی غربیا و رژیمهای عربی هم جهت از ادلب، آمادگی مشروط دمشق واسه گفتگو با مخالفان و ارائه گزارش نماینده خاص سازمان ملل متحد به شورای امنیت از مهمترین تحولات سوریه س.

 

 

 

“نور الدین العبدو” عضو دفتر رسانه ای چیزی که شورای فرماندهی انقلاب ادلب میگن، گفت : از دیروز درگیریها در ادلب تموم شده و ارتش آزاد! از این منطقه عقب نشینی کرده.

 

ایشون اضافه کرد: ارتش سوریه کنترل تموم شهر رو در اختیار گرفته و به جستجوی خونه به خونه پرداخته. ارتش آزاد سوریه ترجیح داد که عقب نشینی کنه، چون همه خوب می دونن که توانایی رویارویی با ارتش نظامی رو نداره.

 

از طرف دیگه منابع رسانه ای سوری اعلام کردن: گروه های مسلح از نواحی مرکزی و شمالی ادلب متواری شده و نیروهای ارتش، تموم مناطق رو به کنترل خود درآورده ان.

 

این درحالیه که منابع آگاه گزارش دادن: ده ها نفر از اعضای گروه های مسلح و مظنون حملات تروریستی که قصد فرار با به کار گیری لباس زنونه رو داشتن، دستگیر شدن.

 

از طرف دیگه سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه سوریه گفت : مسکو از نظام بشار اسد پشتیبانی نمی کنه، بلکه از حق دفاع می کنه.مردم سوریه تصمیم می گیرن که کی قدرت رو در سوریه در دست داشته باشن.

 

خبر دیگه اینکه وزارت امور خارجه سوریه اعلام کرد: آماده گفتگو با هر کدوم از مخالفان که ضد دخالت خارجی و نظامی باشه هستیم.

 

 

از طرف دیگه”کوفی عنان” نماینده خاص اتحادیه عرب و سازمان ملل متحد قراره جمعه آینده درباره سوریه گزارشی به شورای امنیت بده.

 

 

منبع:mehrnews.com

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *