دستگیری سرهنگ صادر کننده کارت معافیت

ماموران پلیس آگاهی تهران بزرگ، آدمایی رو که تحت پوشش سرهنگ و سروان مبادرت به جعل کارتای پایان خدمت می کرد رو دستگیر کردن.

۳۰ شهریور ماه، مأموران اداره گذرنامه تهران بزرگ در بین بررسی اسناد و مدارک شناسایی ارائه شده از طرف یکی از خواهندگان اخذ گذرنامه، متوجه جعلی بودن کارت معافیت خدمت سربازی این فرد شدن.

مأموران اداره گذرنامه به منظوراطمینان از جعلی بودن این کارت معافیت مراتب رو به سازمان نظام وظیفه گزارش کرده و برابر اعلام سازمان نظام وظیفه مشخص شد که این فرد که امیرحسین اسمشه؛ اصلا از راه مبادی قانونی نسبت به اخذ کارت معافیت سربازی خود اقدام نکرده.

با تشکیل پرونده مقدماتی و به دستور بازپرس شعبه دوم دادسرای ناحیه ۴ تهران، پرونده واسه رسیدگی تخصصی در اختیار کارآگاهان مقابله با جعل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با شروع تحقیقات و شناسایی محل سکونت امیرحسین و مراجعه کارآگاهان به این محل، این شخص واسه ارائه توضیحات در مورد چگونگی جفت و جور کارت معافیت سربازی به پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

امیرحسین پس از اطلاع از مجعول بودن کارت معافیت سربازی خود به کارآگاهان گفت که کارت معافیت سربازی رو از راه فردی به نام سروان حمیدی، دریافت کرده و اون به من اطمینان داده که کارت معافیت من به طور کامل از راه مراجع قانونی صادر شده و هیچ مشکلی نداره.

ایشون اضافه کرد:سروان حمیدی به من پیشنهاد داد که واسه اطمینان از صحت کارت میتونم با اون به اداره گذرنامه مراجعه و مبادرت به اخذ گذرنامه کنم.

امیرحسین درمورد چگونگی آشنایی خود با سروان حمیدی گفت که اوایل سال جاری، سروان حمیدی واسه خرید کیفی به مغازه من مراجعه و مدعی شد که دارای ارتباطات بسیارخوبی در سازمان نظام وظیفه داره طوری که میتونه تا مراحل قانونی ارسال کارتای معافیت سربازی رو در کوتاه ترین زمان ممکن انجام و نسبت به تحویل کارت به صاحب اون اقدام کنه. من هم که به خدمت سربازی نرفته بودم، در مورد چگونگی گرفتن کارت از اون سؤالاتی کردم؛ اونم در آخر عنوان داشت که هزینه جفت و جور کارت معافیت سربازی ۶ میلیون تومن می شه که بدون این دست اون دست کردن من هم قبول کرده و پس از پرداخت این مبلغ، کارت معافیت سربازی رو پس از گذشت یه ماه تحویل گرفتم.

با اطلاعات بدست اومده از تحقیقات، محل تردد متهم تحت تعقیب در پایانه مسافربری تهران – کرج مورد شناسایی قرار گفت.

با شروع تحقیقات، هویت واقعی متهم به نام حسین مورد شناسایی قرار گرفت و با بررسی سوابق متهم مشخص شد که ایشون هیچ گونه وابستگی به هیچ کدوم از بخش دولتی یا نظامی نداره بلکه با معرفی خود با هویت دروغین سروان حمیدی و به روش شناسایی افراد درخواست کننده کارت معافیت سربازی، به بهونه ارسال کارتای معافیت سربازی از راه مراجع قانونی مبادرت به اخذ مبالغی از ۵ تا ۷ میلیون تومن از افراد کرده اما در ازای کارتای معافیت سربازی جعل شده رو به اونا تحویل داده.

به گزارش ایسنا، بدون این دست اون دست کردن پس از دستگیری متهم و شناسایی مخفیگاه ایشون در خیابون هاشمی، هماهنگیای قضایی لازم انجام و کارآگاهان در بازرسی از این محل هم تعداد زیادی اسناد و مدارک شناسایی واسه افراد غیر و کارتهای معافیت سربازی جعل شده واسه تعدادی از این افراد رو کشف و ضبط کردن.

متهم دراعترافات خود ضمن معرفی همدست خود به کارآگاهان گفت که کارتای معافیت سربازی رو از راه فردی که خود رو سرهنگ شهرام معرفی کرده بود، جفت و جور کرده.

با اعتراف حسن و شناسایی محل تردد، سرهنگ شهرام در میدون قیام دستگیر و به اداره سیزدهم آگاهی منتقل شد.

در بررسیا مشخص شد؛ متهم که ابراهیم نام داشت یکی از مجرمان سابقه داره که علاوه بر چندین فقره دستگیری به اتهام جعل کارتای پایان خدمت و معافیت سربازی، در چندین پرونده هم به اتهام سرقت و نگهداری و مصرف موادمخدر دستگیر و روونه زندان شده.

به گزارش ایسنا، سرهنگ فریدون رهبریان، مقابله با جرایم خاص و رایانه ای پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: برابر تحقیقات انجام شده متهمان در طول یه سال فعالیت مجرمانه خود ده ها کارت معافیت سربازی جعل شده جفت و جور و واسه هر کدوم از این کارتها مبالغی بین ۵ تا ۷ میلیون تومن اخاذی کردن.

ایشون در آخر این خبر با اعلام انتشار بدون پوشش چهره هر دو متهم این پرونده گفت: با در نظر گرفتن تحقیقات انجام شده و اعترافات روشن متهمان درمورد جعل عناوین دولتی و نظامی و احتمال ارتکاب بقیه جرایم، دستور انتشار بدون پوشش چهره هر دو متهم این پرونده صادر شده.

ایشون از کلیه افراد و مالباختگانی که نسبت به شناسایی متهمان اقدام و طرح شکایتی از اونا دارن، دعوت کرد تا واسه پیگیری یا طرح شکایات خود به اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ یا شعبه دوم بازپرسی دادسرای ناحیه ۴ تهران مراجعه کنن.

 

جمع آوری: آلامتو