حسین کعبی، علی نیکبخت واحدی و افشین پیروانی سه تن از چهره های سرشناس فوتبال هستن که در جریان دستگیری تعدادی از فوتبالیای لیگ برتر در پارتی شبونه نام اونا دیده می شه.

کعبی، نیکبخت واحدی و پیروانی سه چهره سرشناس فوتبالی هستن که نام اونا در جریان دستگیری تعدادی از بازیکنان فوتبال در پارتی شبونه مطرح شده. در یکی از این پارتی های متمول شبونه که در شمال تهران برگزار شد حدود ۵۰ نفر بازداشت شدن که در میان دستگیرشدگان، علاوه بر چند نفر از بازیکنان مشهور فوتبال کشور که در تیم های لیگ برتری مشغول بازی هستن، نام یه سرمربی مطرح هم دیده می شه.

فدراسیون فوتبال اعلام کرده محرومیت هایی هم شامل حال این افراد می شه. قبل از این عزیز محمدی در مورد رفتارهایی که فوتبالیست ها و مربیان خارج از محیط ورزشگاه انجام میدن اخطار داده بود.

یک تا ۳ سال محرومیت در انتظار فوتبالیست های دستگیر شده در پارتی

کمیته رسیدگی به تخلفات حرفه ای فوتبال وضعیت فوتبالیست های دستگیر شده در پارتی شبونه رو بررسی می کنه و یک تا ۳ سال محرومیت در انتظار این افراد هستش.

به گفته مرکز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ چند فوتبالیست معروف در پارتی شبونه دستگیر شدن.

بر این پایه کمیته رسیدگی به تخلفات حرفه ای فوتبال به وضعیت این دستگیرشدگان رسیدگی می کنه و پس از بررسی شرایط این بازیکنان پرونده رو به کمیته انضباطی فدراسیون برگشت میده.

مسئولان کمیته انضباطی در این مورد اعلام کرده ان به میزانی که جرم اتفاق افتاده مراجع قضایی و دادگاه واسه این بازیکنان محکومیت تعیین می کنن و به میزانی که این تخلف به آبرو فوتبال از نظر الهی آسیب رسونده تنبیه واسه اونا در نظر گرفته می شه چون که حضور این افراد در پارتی فقط بحث ورود به زندگی شخصی اونا نیس بلکه طبق آئین نامه فوتبال اگه یکی از اهالی فوتبال مرتکب جرمی شه که اون جرم به مجموعه فوتبال آسیب بزنه، این مسئله یه تخلف حرفه ای حساب می شه.

در آئین نامه انضباطی واسه اینجور افراد متخلفی آئین نامه انضباطی یک تا سه سال محرومیت در نظر گرفته. پس فوتبالیست های دستگیر شده دست کم یه سال و بیشترین حد سه سال به اندازه شدت و ضعف تخلف از فوتبال محروم می شن.