معاون مقابله با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا از دستگیری ۴۰ عضو شبکه هرمی (ال تیم) در رباط کریم و شهرستان قدس خبر داد.

سرهنگ مهرداد امیدی در تشریح خبر ویرانی شبکه هرمی (ال تیم) در رباط کریم گفت: یه چند وقت پیش مردی با مراجعه به پلیس آگاهی تبریز بیان کرد که پسرش که واسه کار به تهران آمده، مفقود شده.

ایشون با بیان اینکه این فرد در اظهارات خود بیان کرد که پسرش پس از اومدن به تهران و اخذ مبلغ هفت میلیون تومن با اونا تماس نگرفته، گفت: این فرد در اظهارات خود بیان کرد که دو ماه از پسرش که واسه کار به تهران اومده خبری نداره.

معاون مقابله با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا با بیان اینکه پس از ثبت اظهارات این مرد پرونده ای با عنوان «فقدانی» پیش روی کارآگاهان پلیس آگاهی باز شد گفت: کارآگاهان سرنخی از حضور پسر شاکی در شهرستان رباط کریم پیدا کردن.

ایشون با بیان اینکه کارآگاهان پلیس آگاهی با اخذ نیابت قضایی به رباط کریم رفته و در بررسی از منزلی که این فرد در اون سکونت داشت، پسر شاکی به همراه شش نفر دیگه رو پیدا میکنن گفت: بررسی کاراگاهان نشون داد که این آدما به شکل شرکت هرمی فعالیت می کنن.

امیدی با بیان اینکه پسر شاکی در اظهارات خود بیان کرد که یه مدت قبل با تماس یکی از دوستانش به بهونه کار به تهران آمده، گفت: براساس اظهارات این فرد یه مدت بعد دوستانش از ایشون درخواست سرمایه می کنن که اون هم مبلغ هفت میلیون تومن از پدرش دریافت می کنه.

ایشون با بیان اینکه براساس اظهارات پسر شاکی ایشون به همراه شش نفر دیگه در خونه زندانی شده و اجازه خروج از خونه رو ندارن گفت: بررسیا نشون داد که این آدما که فعالیت هرمی دارن با عنوان (ال تیم) به فعالیت خود ادامه میدن.

امیدی با بیان اینکه با به دست آوردن این سرنخ تحقیقات کارآگاهان واسه شناسایی دیگر اعضای احتمالی این شبکه هرمی شروع شد گفت: کارآگاهان در بررسی تونستن دو نشانی فعالیت این شرکت رو در شهرستان قدس پیدا کنن که با اخذ نیابت قضایی هر دو منزل رو مورد بررسی قرار داده که در بررسی شرکت اول هرمی، ۶۰ تن و در بررسی شرکت دوم هرمی ال تیم ۱۶ تن رو دستگیر کردن.

ایشون با بیان اینکه تحقیقات ادامه داشت تا اینکه نشانی دیگه از شرکت ال تیم در رباط کریم یافت شد گفت: ۱۱ تن هم در این شرکت دستگیر شدن و ۴ دفتر این شبکه گلدکوئیست که محل اقامت اونا هم بود پلمب شد.

ایشون با اعلام خبر دستگیری ۴۰ عضو شرکت هرمی ال تیم گفت: در بررسی از این شرکتا تعداد زیادی لوح فشرده، جزوه و سی دیای تبلیغاتی جذب در این شرکت کشف و ضبط شد.

امیدی با بیان اینکه شرکتای هرمی پس از ضربات سختی که از پلیس گرفتن الان در حاشیه شهر و با طرح ترفندهای خاص مثل جذب بازار کار جوانان رو به سمت و طرف خود میکشن گفت: جوانان باید دقت داشته باشن که در چه محیطی و با چه هدفی به فعالیت می پردازن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *