بخش پررنگ و مهم در مهمانی ها، بخش سرو کردن دسره. این که چیجوری دسری انتخاب کنیم که مناسب باشه. زیاد شیرین یا چرب نباشه، با غذای اصلی هماهنگی داشته باشه و طعم و مزه ی اون هم با سلیقه و ذائقه ی همه یا بیشتر مهمون ها جور دربیاد. از طرفی به طور کامل قابل درکه که میزبان موقع برگزار کردن مهمانی، به خصوص اگه مهمانی شلوغی باشه و با حضور تعداد خیلی از مهمون ها برگزار شه، چقدر با کمبود وقت مواجه شده و امکان رسیدگی به همه ی کارها رو نداشته باشه. پیشنهاد ما خیلی سرراست و مستقیمه. مراجعه به یکی از شعب قنادی ناتلی و جفت و جور ی دسرهای مینیاتوری این قنادی معروف و قدیمی. دسرهایی در اندازه های مناسب، مدل ها و طعم ها متفاوت و البته منطبق بر سلیقه ی افراد جور واجور. دسرهایی که واسه صرف با چای یا قهوه انتخابی معرکه به حساب می آیند.

گروه دسرهای مینیاتوری ناتلی شامل ۱۷ نوع جور واجور از دسرهایی خوشمزه و متفاوت می شه. این دسرها در طعم ها و اشکال مختلفی عرضه می شن. چیزکیک انبه، چیز کیک ماست، میلفو با کرم، جنگل مشکی، پوپو، سارتون، نیسو، کارامل، فلامپی، ریلکسیشن، کرادلی، فلامپی مستطیل، موهیتو، شوکوشاه توت، فروتفول، موکا و فرولوس. دسرهایی که علاوه بر طعم و ظاهر، اسامی عجیب و زیبایی هم دارن و به خاطر همین نام ها خیلی راحت تو ذهن باقی می مانند.

دسرهای مینیاتوری ناتلی

از دید تیپ و طراحی، می توان دسرهای مینیاتوری ناتلی رو به چهار مدل جور واجور تقسیم کرد. دسرهایی که استوانه ای هستن، دسرهایی به شکل مستطیل، اون هایی که مربعی برش خورده ان و دسرهایی حجیم اما جمع جور و به شکل نیم کره.

چیزکیک انبه، چیزکیک ماست، سارتون، تیسو، کارامل، فلامپی و ریلکسیشن تو یه گروه. این دسرها به صورت استوانه ای و مرتفع جفت و جور می شن. ترکیبی از میوه و شکلات، یا چیزکیک هایی با طعم محبوب و همه پسند. ترکیب رنگی این دسرها مهمه.

دسرهای مینیاتوری ناتلی

گروه بعدی شامل میلفو با کرم، فلامپی مستطیل، موهیتو، شوکوشاه توت، فروتفول و موکا می شه. این دسرها مستطیل شکل و تا حدی دراز هستن. تنوع رنگی این دسرها حتی قبل از تنوع طعمی اون ها به چشم میاد. دسرهایی به رنگ قرمز، فسفری، شکلاتی و زرد. تزئین شده با تیکه ای میوه و پوشش داده شده با شکلات یا خامه.

جنگل مشکی و پوپو دو شیرینی دیگه از گروه دسرهای مینیاتوری ناتلی هستن. دسرهایی که به صورتی مربعی برش خورده ان. شکلاتی و قهوه ای. تزئین شده با براده هایی از شکلات. این دسرها مخلوطی از کیک و خامه هستن.

دسرهای مینیاتوری ناتلی

و در آخر دسرهای کرادلی و فورلوس. دسرهایی به شکل نیم کره و حجیم. فورلوس با شکلاتی تیره پوشیده شده و با خرده های ریز گردو تزئین می شه. کرادلی هم یه پایه ی بیسکوئیتی ترد داره و ظاهری قهوه ای رنگ.

این دسرها علاوه بر مهمانی ها واسه برگزاری مجالس جشن و عروسی هم بسیار مناسب هستن. از دسرهای مینیاتوری می تونید به تنهایی یا در میان دسرهای بزرگ استفاده کنین. این کار هم باعش قشنگ تر دیده شدن مراسم شما می شه و هم موجب می شه مهمون ها لذت دوچندانی ببرن.

ناتلی در چهار نقطه ی شهر شعبه داره. شعبه مرکزی در خیابون سهروردی شمالی، پاسداران، نیاوران و تهران پارس. علاوه بر خرید حضوری از یکی از این چهار شعبه، شما می تونید با مراجعه به سایت ناتلی، مبادرت به خرید آنلاین کنین. اگه در منطقه دلیوری هم باشین که سفارش شما به صورت رایگان خدمتتان فرستاده میشه.

۳ روش آسون واسه جفت و جور گرانولای خونگی

روش درست کردن بستنی انبه و ماست خونگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *