دشوارترین کشورها برای سفر و گردشگری!

سفر و گردشگری

پیشنهاد می کنیم اگه قصد سفر به این ۹ کشور رو دارین حتما صبور و شکیبا باشین و اگه دیدید واسه گرفتن ویزا زیر پاهاتون علف سبز شد اصلا تعجب نکنین!

سفر واسه گشت و گذار می تونه واسه هممون مورد پسند و باحال باشه. سفر به مکانای تفریحی، تاریخی، مخصوصا سفر به خارج کشور. اما سفرهای خارجی به همین آسونی نیس. اولین و مهمترین اقدام گرفتن ویزا هستش.

به گزارش مهر، آلبرت پودل جهانگردیه که به ۱۹۶ کشور سفر کرده! این در حالیه که سازمان ملل ۱۹۳ کشور رو به رسمیت می شناسه ولی پودل علاوه بر این کشورها به تایوان، واتیکان و کوزوو هم سفر کرده و حالا کشورهایی که سخت ترین شرایط رو واسه ارسال ویزا در نظر گرفتن، رو لیست کرده:

عربستان سعودی

عربستان سعودی در راس کشورهایی قرار داره که خیلی سخت واسه گردشگران ویزا صادر می کنه.

شاید یکی از دلایلش این باشه که عربستان از ذخایر نفتی بزرگی برخورداره و همین امر باعث شده که این کشور احتیاجی به دلارهای توریستا نداشته باشه البته عربستان هرساله میزبان ۲ میلیون زائر مسلمانه.

کریباتی

این کشور جزیره ای بسیار زیباست که در اقیانوس آروم مرکزی قرار داره اما گرفتن ویزا واسه سفر به این جزیره خیلی سخته و باید دردسر زیادی واسه گرفتن ویزا تحمل کنین.

جالبه بدونین که این کشور در دو طرف خط بین المللی تاریخ قرار گرفته یعنی تو یه طرف این خط، تاریخ یه روز عقب تر از طرف دیگه س.

کریباتی

به خاطر همین دولت این کشور در سال ۱۹۹۵ خط رو به سمت شرق حرکت داد تا همه کشور تو یه روز قرار بگیرن.

همین کار باعث شد تا روز اول ژانویه سال ۲۰۰۰ کریباتی اولین کشور بخش مسکونی زمین باشه که وارد هزاره سوم میلادی می شه.

جمهوری چاد

چاد کشوری ۱۲ میلیون نفریه در مرکز قاره آفریقا قرار داره. واسه گرفتن ویزا واسه ورود به این منطقه اول باید از یه اسپانسر یا یه هتل در پایتخت این کشور نامه ای بیارین که از شما دعوت کنه و بعد واسه گردش به این کشور سفر کنین!

ضمن اینکه در این نامه باید رابطه دو طرف و هدف از سفر هم ذکر شه. اینو هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین فقط چند هتل اینجور نامه ای صادر می کنن و واسه گرفتن اینجور نامه ای باید از قبل اتاق رزرو کنین و پول رو واریز کنین.

نائورو

جزیره ای قشنگتر و خوش آب و هوا در قلب اقیانوس آروم، جمهوری نائورو اسمشه. این جزیره که شامل منابع وسیع فسفاته، با آب سنگای مرجانی محاصره شده که هنگام مد از آب بیرون می زنه و زیبایی خاصی در آبای آقیانوس آروم بوجود می آورد.

روسیه

روسیه، پهناورترین کشور جهان، کشوریه با جاذبه های گردشگری تاریخی و اکوتوریستی فراوون. واسه ورود به این کشور که در رده پنجم سخت ترین کشورهایی ویزا دهنده قرار داره، باید به لیستی از سوالات جواب بدین.

نام شخص یا سازمانی که خرج سفر رو میده. نام همه کشورهایی که در ۱۰ سال گذشته به اونجا سفر کردین.

مکانی که شخص الان در اونجا مشغول به کاره و دو مکان اشتغال قبلی. هر گونه موسسه آموزشی که شخص در اونجا شرکت کرده.

هر نوع موسسه خیریه ای که شخص در اون عضویت داره. نام فامیلای شخص در روسیه جزئیات هر نوع آموزشی در مورد سلاحای انفجاری، هسته ای و … و جزییات خدمت سربازی شخص. شاید تایید بشوید و به شما ویزا بدن.

سومالی

این کشور آفریقایی که بدلیل جنگ و تروریسم طی ده های گذشته ضعیف کردن شده، به پول توریستا خیلی نیاز داره، اما دولت این کشور دوست نداره تا توریستا در این کشور ربوده و کشته بشن. شاید اصلی ترین دلیل باشه که این کشور خیلی سخت به توریستا ویزا میده.

سودان

می گن از اونجایی که این کشور در ماجرای کشته شدن توریستا در سال ۲۰۰۳ متهمه و بعد از اون رئیس جمهور این کشور مورد اتهام قرار گرفت؛ کشور تمایل زیادی به ورود توریستای دوربین به دست به این کشور رو نداره!

یمن

یمن کشوری در جنوب غربی آسیا و در جنوب شبه جزیره عربستان واقع در خاورمیانه و عرب زبانه که آب و هوای بسیار گرمی هم داره. به خاطر همین جای جذابی واسه سفر نیس.

یمن

ذرت خوشه ای کشت اصلی کشور و انبه مهمترین میوه این کشوره. یکی از معضلات کشور کشت گیاه مخدر «قات» است که جویدنش اثر محرک داره.

حدود ۴۰ درصد کل آب بخش آبخیز صنعا به کشت این گیاه اختصاص پیدا می کنه که موجب خشک شدن کشتزارها و بالارفتن قیمت مواد غذایی می شه. با این وجود این کشور از نظر آلبرت پودل یکی از سخت ترین کشورها واسه ارسال ویزا هستش.

آنگولا

سومین اقتصاد آفریقا آنگولا هستش که خود رو به شکل یه کشور نوظهور اقتصادی جهان می بینه.

نصف جمعیت بزرگسال در بخش کشاورزی و بیشتر به تولید فرآورده های غذایی مشغولند.

فرآورده کلی صادراتی اون قهوه س. قسمت بزرگی از جمعیت این کشور، در کار کشت ذرت و قهوه هستن.

آنگولا دارای منابع زیر زمینی بسیار غنی، مثل نفت، الماس، آهن، منگنز، مس و طلاست و بیشتر از نصف درآمد کشور، از فروش نفت بدست میاد.

سیاست سخت ویزا دادن این کشور باعث شده تا این عقیده بین مردم آنگولا بوجود بیاد که هر گردشگری که می خواد به آنگولا سفر کنه می خواد الماسای آنگولا رو بدزده!

لیست زیباترین جزایر و سواحل اندونزی

۲۰ جاذبه گردشگری برتر آسیا

جهانگردی خبرگزاری مهر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *