ساعت ۹:۱۰ صبح پنج شنبه سواری لندکروزر سفید رنگ حامل علی نیکزاد وزیر راه و شهر سازی، تابش رئیس بنیاد مسکن کشور و ملکی مدیرکل مسکن استان تهران در راه دماوند به تهران، سه کیلومتر بعد از دماوند، در شیب تند جاده با برخورد به گاردریل، از این رو به اونو شد.

کارکرد به موقع کیسه های هوای خودرو

به گفته فرمانده پلیس راه شرق استان تهران در این حادثه رانندگی که به دلیل سرعت غیر مجاز به وقوع ملحق شد با کارکرد به موقع کیسه های هوای خودرو، آسیب جدی به وزیر مسکن و همراهان ایشون وارد نشده، اما وزیر به بیمارستان شهید چمران تهران و رئیس بنیاد مسکن کشور به بیمارستان سوم شعبان دماوند منتقل شدن.

دو سرنشین دیگه اتومبیل حامل وزیر راه و شهرسازی هم به صورت سرپایی درمان شدن.

تابش نزدیک ظهر به بیمارستان چمران تهران منتقل شد

فرماندار شهرستان دماوند هم در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: ضربه وارده به رئیس بنیاد مسکن کشور از ناحیه پشت گوش بود که از راه کارشناسان گوش و حلق و بینی بیمارستان سوم شعبان چکاپ و معاینات کامل انجام شد و حالا خوبیش اینه اعلام شد که ایشون جراحت جدی نداشته.

علیرضا قاسمی فرزاد اضافه کرد: با این حال، رئیس بنیاد مسکن کشور بر خلاف اعلام مرخصی و اجازه انتقال به منزل، نزدیک ظهر با یه دستگاه آمبولانس از دماوند، به بیمارستان چمران تهران منتقل شد.

دلایل احتمالی حادثه رانندگی وزیر راه و هیئت همراه

ایشون در مورد دلیل این حادثه رانندگی و برخورد لندکروز حامل وزیر و همراهانش با گاردریل کنار جاده که منتهی به واژگونی اتومبیل شد، گفت: یه دلیل این حادثه می تونه شیب تند جاده دماوند در نزدیک پروژه مسکن مهر “مهرآباد” رودهن باشه که بر خلاف محال بودن سرعت بالای ۱۲۰ کیلومتر در ساعت در این مکان، کنترل اتومبیل رو سخت می کنه.

فرماندار شهرستان دماوند ادامه داد: دومین دلیل هم می تونه خواب آلودگی راننده حامل وزیر و همراهانش باشه که سحرگاه پنج شنبه از تهران به طرف فیروزکوه حرکت کرده و از پروژه مسکن مهر این شهرستان دیدن کردن.

ایشون بیان داشت: به هرحال، باید دلیل این حادثه رانندگی به دقت بررسی بشه ولی نبود امنیت جاده دماوند – تهران که در بعضی سایتها مطرح شده، دلیل این حادثه نبوده.

قاسمی فرزاد ادامه داد: خدا رو شاکریم که وزیر راه و شهرسازی و رئیس بنیاد مسکن کشور در سلامت هستن و آسیب جدی نداشتن و به خیر گذشته که همین مسئله مهم، مایه شکر الهیه.

استراحت وزیر راه و شهرسازی و رئیس بنیاد مسکن کشور در منزل

وزیر راه و شهرسازی و رئیس بنیاد مسکن کشور که تا عصر پنج شنبه در بیمارستان شهید چمران واقع در خیابون صنایع(اقدسیه) تهران بستری بودن، پس از آزمایشات کامل و نداشتن مشکلی زیاد، از این بیمارستان هم مرخص شده و راهی منزل شدن تا به دلیل کوفتگی بدن و آسیبهای جزیی دیگه، در منزل به استراحت بپردازند.

تابناک حادثه