رییس مرکز تحقیقات و تحقیق های راهبردی وزارت ورزش و جوانان ۱۰ عامل ایجاد کننده درگیری زناشویی در ۵ سال اول ازدواج رو شمرد و گفت: کلی ترین عامل ایجاد کننده درگیری زناشویی در میان زوج های جوون عامل بافت اجتماعیه.

به گزارش آلامتو به نقل از تابناک؛ محمد تقی حسن زاده با اشاره به طرح «مشکلات زن و شوهر در پنج سال اول پس از ازدواج»، اعلام کرد: در این طرح که به خاطر بررسی کلی ترین عوامل ایجاد کننده درگیری های زناشویی براساس مدل پروسه و محتوای خونواده انجام شده، ۴۳۴۰ نفر جوون متأهل که سن اون ها سی سال و کمتر از اون هستش از استان های خراسان رضوی، خراسان جنوبی، مازندران، خوزستان، کرمان، آذربایجان غربی، یزد، همدان و فارس مورد تحقیق قرار گرفته ان.

ایشون در مورد یافته های تحقیق اعلام کرد: به ترتیب ۱۰ عامل ایجاد کننده درگیری عبارتند از بی خیال نسبت به موضوع بودن به مسایل اعضای خونواده، دخالت بقیه، دخالت بقیه در اراده کردن ها، نبود توجه همدیگه در اراده کردن، نبود انجام وظایف شخصی، رفتارغیر منطقی و ناپخته، دخالت های خونواده همسر در زندگی، درآمد کم، نبود اختصاص وقت کافی واسه خونواده و نبود توجه نظر بقیه در انجام کاراس.

حسن زاده هم اینکه به عادی ترین عوامل ایجاد کننده درگیری زناشویی به صورت جدا شده از هم مدت زمان زندگی مشترک به ترتیب اهمیت عوامل اشاره کرد و گفت: در سال اول زندگی مشترک دخالت بقیه، رفتار غیر منطقی و ناپخته، نبود جسارت در اراده کردن، اشتباهات تکراری، دخالت خونواده همسر و نبود انجام وظایف شخصی به ترتیب مهم ترین عوامل درگیری زناشویی هستن.

حسن زاده ادامه داد: در سال دوم زندگی زن و شوهر هم دخالت بقیه، اشتباهات تکراری و رفتار بدون فکر، نبود جسارت در اراده کردن، رفتار غیرمنطقی و ناپخته، بی خیال نسبت به موضوع بودن نسبت به مسایل اعضای خونواده و فرق فرهنگی مهم ترین عوامل درگیری بین اونا هستش.

رییس مرکز تحقیقات و تحقیق های راهبردی وزارت ورزش و جوانان فرق فرهنگی، نبود توجه همدیگه در اراده کردن، اشتباهات تکراری، رفتار غیر منطقی و ناپخته، بی تفاوتی نسبت به دیگر اعضای خونواده و نبود جسارت در اراده کردن رو مهم ترین عوامل درگیری زناشویی به ترتیب اهمیت در سال سوم زندگی دونست.

به گفته ایشون دخالت دادن بقیه در اراده کردن ها، نبود جسارت در اراده کردن ها، اشتباهات تکراری، رفتار بدون فکر و نبود همکاری در امور خونه و فرزندان هم مهم ترین عوامل درگیری زناشویی درچهارمین سال زندگی مشترک زن و شوهره.

حسن زاده به سال پنجم هم به عنوان آخرین سال مورد تحقیق اشاره و گفت: اشتباهات تکراری و رفتار بدون فکر، دخالت بقیه، چگونگی برخورد با بچه، بی خیال نسبت به موضوع بودن نسبت به مسایل اعضای خونواده، نبود انجام وظایف شخصی و درآمد کم خونواده، مهم ترین عوامل درگیری زناشویی در سال پنجم زندگی زناشویی هستن.

حسن زاده در آخر با بیان اینکه عواملی که روابط زناشویی رو دچار مشکل می کنن به شکل سه دسته عامل بافت اجتماعی، فرآیندی و محتوایی قرار می گیرند، بیان کرد: کلی ترین عامل ایجاد کننده درگیری زناشویی در میان زوج های جوون عامل بافت اجتماعیه که عوامل زمینه ای یا بافت نظام ارزشی و اعتقادی حاکم بر محیط خونواده رو شامل می شه که مهم ترین این عوامل کیفیت روابط آشنایان، نقش خونواده همسر در زندگی خونواده های جوون، فرق فرهنگی و اجتماعی و اندازه اعتقادات مذهبی حاکم بر محل زندگیه.

مهارتای ازدواج موفق چیه؟

چیزایی که نباید به همسر گفت

تابناک زناشویی چیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *