Chest Pains

اگه دچار دردهای شدیدی در قفسه سینه خود هستین بهتره موضوع رو جدی بگیرین و به دکتر مراجعه کنین.

به گزارش آلامتو و به نقل از ما؛ درد در ناحیه قفسه سینه می تونه بسیار ترس آور باشه. در وقتی که این درد بسیار شدید باشه، بهتره که با اورژانس تماس گرفته شه. اما بعضی از دردهای قفسه سینه ربطی به کارکرد قلب نداره.

در ادامه این نوشته با بعضی از این دردها در ناحیه قفسه سینه آشنا میشین که در صورت برخورد با اونا می تونی از دردهای مربوط به قلب تشخیص داده و ترس و اضطراب کمتری رو تجربه کنین. با این دردها آشنا شید:

سوزش معده

سوزش معده بعضی وقتا می تونه دلیل شه که فرد از ترس اینکه در حال تجربه حمله قلبیه، دچار اضطراب شه و فورا با اورژانس تماس بگیره. بهتره بدونین که دلیل این نوع درد، می تونه اسید موجود در مری باشه که تلاش می کنه دوای ضد ترش کردن معده رو دریافت کنه. مصرف اینجور دارویی می تونه اندازه درد رو کم کنه.

زونا

براساس گفته های دکتر «کریستین آرثور» از مرکز درمانی «فونتن وَلی» یکی دیگه از دلایل احساس درد در ناحیه قفسه سینه می تونه مریضی زونا باشه. زونا می تونه به دلیل برگشت ویروس آبله مرغان به بدن باشه.

این مریضی می تونه دلیل دردهای زیادی در ناحیه دنده ها شه. هم اینکه اینجور دردهایی می تونه به همراه جوشای کوچیکی باشه که بعضی وقتا اصلا هم دیده نمی شن.

دکتر آرثور میگه: “اگه به همراه دردی که در ناحیه قفسه سینه تجربه می کنین، تغییراتی هم در پوست شما به وجود اومد می تونه از نشونه های دچار شدن به زونا باشه.

پانکراتیت

براساس اطلاعات بدست اومده از «مدسین نِت» کلا پانکراتیت ایجاد دردهایی شکمی هم می کنه اما این درد که همراه با تورم پانکراس، یعنی غده ای در پشت معده همراه س می تونه دلیل انتقال درد به معده هم شه.

درد مربوط به تورم این غده در زمانی می تونه با حمله قلبی اشتباه گرفته شه. در یه همچین موقعیتی لازمه که مورد معاینه دکتر قرار گیرید که نوع درد به طور کامل مشخص شه.

حمله هراسی یا Panic attack

براساس داده های بدست اومده از انجمن «اضطراب و افسردگی» آمریکا خیلی از حملات قلبی در واقع حملات هراسی هستن.

از نشونه های دیگه این نوع از حملات تنگ شدن قفسه سینه، تپش قلب، کف دست عرق کرده، سبکی سر و نشونه هایی مثل این هستن که می تونن نشونه های مشترک حمله قلبی و حمله هراسی باشن.

در مورد آدمایی که به حمله های هراسی گرفتار هستن بهتره به متخصص قلب مراجعه کنن و سلامت قلب خود رو در نظر داشته باشن تا در وقتی که به حملات هراسی گرفتار می شن، نگرانی خاصی در مورد وضعیت قلب شون نداشته باشن.

عفونت غضروفی و دنده یا Costochondritis

یکی دیگه از بیماریایی که ممکنه با حمله قلبی اشتباه گرفته شه «عفونت غضروفی و دنده» است. این مشکل وقتی روی میده که غضروفای بین دنده ها، تورم پیدا کنن.

دکتر آرثور در این باره میگه: “وقتی که نفس عمیق می کشید درد می تونه زیاد شه. با اینکه می تونه در هر دوسمت بدن وجود داشته باشه اما معمولا تو یه سمت حس می شه.”

دکتر آرثور بهترین راه حل تشخیص این درد از حمله قلبی رو بلند کردن بازوها به سمت بالا و به سمت سر می دونه. اگه با انجام این کار درد زیاد شه، می تونه به دلیل «عفونت غضروفی و دنده» و نه حمله قلبی باشه. این در حالیه که در حمله قلبی بدون هیچ تحرکی درد ادامه دار هست.

ذات الریه

مشکلات مربوط به ریه از جمله ذات الریه می تونه مثل حمله قلبی باشه. دکتر «نیکول واینبرگ» از کارشناسان قلب بیمارستان «سنت جون» در سانتامانیکای کالیفرنیا، در این باره میگه:

“از اونجایی که بعضی از مشکلات مربوط به تجمع مایع در ریه می تونه دلیل دردهایی شه، بیماران بیشتر اون رو با حملات قلبی اشتباه می گیرن.”

زخمای معده

براساس یافته های بدست اومده از کلینیک «کلیولند» از اونجایی که درد می تونه از معده به سینه انتقال پیدا کنه، بعضی وقتا با حملات قلبی اشتباه گرفته می شه. دکتر واینبرگ در این باره میگه:

“در یه همچین موقعیتی دکتر با معاینه شما خوب می تونه فرق میون این دو درد رو تشخیص بده. گذشته پزشکی مریض هم می تونه واسه ایشون کمک خوبی به حساب آید.”

درد بدن نشونه چیه؟

۱۰ نشونه خاموش لوسمی (سرطان خون) که نباید ندیده گرفته شن

ما علائم مریضی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *