استفاده از تصاویر سه بعدی بر روی کاغذ های دیواری معمولا برای خانه هایی که دارای دکوراسیونی مدرن هستند و نسبتا بزرگ هستند مناسب است. چرا که این نوع از کاغذ های دیواری به صورت یکپارچه و در ابعاد بزرگ به فروش می رسند، بنابراین بایستی یک دیوار مناسب برای این کار در منزل وجود داشته باشد. بهتر است از طرح های شلوغ استفاده نکنید. چرا که به مرور زمان هم باعث دلزدگی شده و هم خانه ها شلخته تر جلوه می دهد. استفاده از مناظر طبیعی و طرح های ساده برای سالن های پذیرایی بسیار مناسب است .

کاغذ دیواری سه بعدی مدرن

کاربرد کاغذ دیواری سه بعدی

از جمله جدیدترین ایده ها در طراحی و دکوراسیون داخلی استفاده از کاغذ دیواری سه بعدی است . این نوع از کاغذ های دیواری بسیار خاص بوده و می تواند زیبایی منحصر به فردی را برای خانه های شما به ارمغان آورد. کاغذ دیواری سه بعدی در طرح های مختلفی همچون منظره، تصاویر کارتونی، اشکال هندسی، بناهای تاریخی و معروف و … در بازار موجود می باشد. کاغذ دیواری سه بعدی همانند کاغذ دیواری تصویری است با این تفاوت که در کاغذ دیواری سه بعدی دارای تصاویر طبیعی تری است و به سبب سه بعدی بودنش باعث ایجاد فضای طبیعی تری می شود. کاغذ دیواری سه بعدی برخلاف انواع دیگر به صورتی رولی فروخته نمی شود. ابعاد آنها یا به صورت استاندارد بوده و یا اینکه به صورت سفارشی تولید می شود. تصاویری که برای چاپ در این نوع کاغذ دیواری استفاده می شود باید تصاویری با وضوح بالا باشد .

طرح های کاغذ دیواری سه بعدی

معرفی کاغذ دیواری قابل شست و شو

دغدغه ای که بیشتر خانم های خانه در هنگام خانه تکانی با آن مواجه هستند، تمیز کردن دیوار های خانه است . به خصوص برای خانواده هایی که فرزندان کوچک دارند. این مسئله به وفور دیده می شود امروزه با وجود کاغذ دیواری قابل شست و شو این مسئله بسیار کمرنگ شده و به راحتی می توان لبکه های موجود بر روی دیوار را از بین برد. جنس کاغذ دیواری و چسب مورد استفاده در انتخاب روش های شست و شو تاثیر گذار است. در حالت کلی با وجود  کاغذ دیواری قابل شست و شو بهتر است از شست و شوی مداوم آنها خودداری کنید، چرا که باعث کاهش طول عمر محصول شما می شود .

کاغذ دیواری قابل شست و شو

نصب کاغذ دیواری بروی دیوار

پس از فراهم کردن موارد و ابزارهای مورد نیاز نصب، نوبت به باز بینی و زیرسازی دیوار می رسد، اگر دیواری که قصد دارید آن راکاغذ دیواری کنید، نم داشته باشد باید علاوه بر نم، ریشه و منبع نم را نیز از بین ببرید تا کاغذ دیواری ها پس از نصب دچار مشکل نشوند، قسمت های نم کشیده دیوار را می توانید با کارک بردارید، پس از این مرحله برای از بین بردن ناصافی ها و ناهمواری های سطح دیوار می توانید آن بخش از دیوار را مجدد گچ کاری کنید. با فرض اینکه نم دیوار گرفته شد و قسمت های ناصاف ترمیم شد به سراغ نصب کاغذ دیواری بروید . توجه داشته باشید بخش هایی که به تازگی گچ کاری شده اند بایستی پیش از نصب آن ها را با روغن الیف پوشاند، برای خانه های قدیمی تر بهتر است پیش از نصب کاغذ و پس از نم گیری دیورا را باز بینی کرد که عاری از ترک باشد ، چرا که در این صورت پس از نصب کاغذ دیواری نیز این ترک ها قابل رویت خواهند بود و به مرور زمان موجب ایجاد ترک می شود. در این مرحله محلول رقیق شامل چسب کاغذ دیواری و سریش تهیه کنید و آن را به کمک قلمو به سطح دیوار بمالید و کاغذ دیواری های به یک اندازه بریده شده را به گنه ای که طرح ها با یکدیگر تقارن داشته باشند بر روی دیوار نصب کنید.

کاغذ دیواری

طراحی خانه به کمک کاغذ دیواری

همه می دانند که طراحی خانه با کاغذ دیواری می تواند فضا را سرزنده کند اما حقیقت این است که ویژگی های دیگری هم دارد. بسته به طرح یا مواد سازنده آن، کاغذ دیواری روی درک ما از وسعت مکان، درجات نور، موج و حرکت تاثیر گذاشته و به نوعی انسجام یا انزوا در اتاق ایجاد می کند. برخی از مواردی که استفاده از کاغذ دیواری در آنها نقش ایفا می کند در زیر اشاره شده است:

کاغذ دیواری و طراحی داخلی

•    تغییر وسعت فضا مزیتی که کاغذ های دیواری نسبت به رنگ های ساده و تک رنگ دارند این است که به سبب داشتن برخی از طرح های هندسی و … می تواند یک اتاق را بزرگ تر یا کوچک تر از آنچه که هستند نمایش دهند. اگر می خواهید از کاغذ دیواری سه بعدی یا پوستری در خانه استفاده کنید به این نکته توجه داشته باشید که طرح های نزدیک تر بایستی درشت تر و پر رنگ تر باشند و هر اندازه که دور تر می شویم اجسام کوچک تر و رنگ آنها روشن تر می شود. چنین تصاویری به دیوار عمق می دهند و آن را بزرگ تر از آنچه که هست نشان می دهد. اما همه ی کاغذ دیواری ها نیز باعث بزرگ تر دیده شدن فضای اتاق نمی شوند، اگر تصویر حاوی پشت زمینه یا فضای خنثی نباشد و تصویر بزرگ باشد، فضا دنج و کوچک به نظر می رسد.

•    ایجاد حس تکاپو و حرکت طرح های مختلفی از کاغذ دیواری در بازار موجود می باشد، برخی از آنها حس آرامش را به انسان منتقل می کنند و برخی از طرح ها افراد ساکن در آنجا را به تکاپو و جنبش دعوت می کنند، طرح هایی با خطوط مورب اینگونه هستند و حس جنبش و خلاقیت را در افراد زنده می کنند. از این رو از این نوع کاغذ دیواری در طراحی داخلی مکان ها اداری بیشتر استفاده می شود. گذشته از طرح های مورب و غیر متوازن، این کاغذدیواری گرافیکی، اوهام تصویری دایره هایی را ایجاد می کند که از دیوار بیرون می زنند. چنین طرح های شجاعانه و پیچیده ای برای طراحی داخلی فضاهای مینیمال و خلوت مناسب است. •    تغییر روشنایی منزل به احتمال قوی اتاق کم نوری در خانه شما وجود دارد. در بعضی فضاها منبع انرژی، پنجره یا چراغ وجود ندارد. یکی از حقه های دکوراسیون داخلی برای افزایش نور محیط، نصب آینه در اتاق است. اما آینه هم محدودیت های اندازه و محل نصب دارد، همچنین در برخی فضاها دیدن تصویر فرد در آینه جالب نیست. طراحی خانه با کاغذ دیواری براق می تواند در افزایش نور محیط کمک کرده و طرحی چشمگیر هم به همراه داشته باشد. کاغذدیواری براق و شبکه ای که در دستشویی کم نور و باریک زیر می بینید، دیوار پشت آن را روشن کرده.از طرفی دیگر، بعضی اتاق ها به حدی نور دارند که هویت خود را از دست می دهند. یک کاغذدیواری پر از ازدحام مثلنمونه زیر، روی سطح خود فیبرهای مخمل نمایی دارد که طرحی چشمگیر و منحصر به فرد ایجاد می کند و نور را به خود جذب می کند، چیزی که با رنگ به دست نمی آید.

•    به کمک کاغذ دیواری فضا را متحد یا منزوی کنید. تصاویر مختلف کاغذ دیواری سبب می شود که چشم انسان در سراسر فضای خانه بچرخد ، اگر طرحی که برای هر 4 دیوار اتاق یا خانه استفاده می شود یک طرح و یک رنگ باشد ، باعث می شود کل اتاق یک دست و متحد دیده شود . برعکس این موضوع نیز صادق است چنانچه از طرح های مختلف در دیوار های مختلف اتاق خوای استفاده کنید دیگر آن یکدست بودن را نخواهد داشت.

کاغذ دیواری پذیرایی

سالن پذیرایی هر خانه ای مهم ترین بخش آن است و اولین مکانی است که توسط میهمانان دیده می شود. از این رو زیبایی و تمیزی آن بسیار اهمیت دارد. به همین دلیل است که کاغذ دیواری هایی تحت عنوان کاغذ دیواری اتاق پذیرایی مخصوص اتاق پذیرایی در بازار موجود است و به فروش می رسد. برای اینکه بتوانید انتخاب درستی داشته باشید می توانید از مشاوران شرکت تیراژه هارمونی کمک بگیرید. اگر سالن پذیرایی شما با پارکت لمینت ها و سایر وسایل و اکسسوری ها ههارمونی دارند باید کاغذ دیواری را نیز به گونه ای انتخاب کنید که با سایر وسایل هارمونی داشته باشند. تجسم کنید پوشش کف سالن پذیرایی اتان تشکیل شده از لمینت های قهوه ای رنگ بوده و رنگ پرده های سالن پذیرایی و ست مبلمانتان کرم قهوه ای وبه سبک کلاسیک می باشد. قطع به یقیین کاغذ دیواری مخصوص پذیرایی شما نیز باید در طیف رنگ های کرم تا قهوه ای باشد. حالا که رنگ بندی کاغذ دیواری پذیرایی را مشخص کردید؛ نوبت به این می رسد که بدانید چه سبک و چه طرحی از مناسب کاغذ دیواری سالن پذیرایی است ؟ برای دانستن این سوال هم کافیست سبک و تم چیدمان و دکوراسیون خانه ی خود را بشناسید. مثلا اگر مبلمان پذیرایی سبک و حالت کلاسیک دارد، بهتر است از کاغذ دیواری های طرح گل داماسک که یکی از بی نظیر ترین و لاکچری ترین طرح های کاغذ دیواری است استفاده کنید.

انتخاب مناسب کاغذ دیواری برای خانه های کوچک

طراحی در فضاهای کوچک، مهارتی است که در آن با استفاده از روش هایی ساده در انتخاب لوازم خانه و یا رنگ و طرح دیوارها می شود کوچک ترین فضاها را هم نیز بزرگ تر از آنچه است، جلوه داد. اغلب افراد تمایل دارند برای پوشاندن دیوار های منزل خود از کاغذ دیواری استفاده کنند. کاغذ دیواری ها در انواع رنگ ها و طرح های متنوع و زیبا طراحی شده اند که همین تنوع زیاد در طرح و رنگ و جنس کاغذ دیواری باعث شده است که محبوبیت استفاده از کاغذدیواری برای پوشش دیوار های منازل مسکونی افزایش پیدا کند. در ادامه این مطلب انواع مدل کاغذ دیواری برای خانه های کوچک را مشاهده خواهید کرد. امروزه کاغذ دیواری تا حد زیادی جایگزین رنگ ساختمان شده است. کاغذدیواری ها دارای نصب سریع و آسانی هستند و علاوه بر این خرابکاری و بوی تند رنگ های ساختمانی را نیز ندارند.

انتخاب کاغذ دیواری مناسب با دکوراسیون داخلی

کاغذ دیواری های گلدار یکی از انتخاب های هوشمندانه برای هر دکوراسیونی می تواند باشد، کاغذ دیواری گلدار علاوه بر اینکه فضای اتاقتان را سر زنده می کند باعث بهبود روحیه ی شما نیز می شود. پیشنهاد ما به شما این هست که برای انتخاب کاغذ دیواری مناسب، اول به دکور خانه و مبلمان، پرده ها و همچنین پوشش کف توجه کنید. برای خانه هایی که مبلمان های ساده و پرده های ساده ای دارند استفاده از کاغذ دیواری گلدار می تواند گزینه ای ایده آل باشد. ست کردن کوسن ها با رنگ کاغذ دیواری نیز یکی از زیباترین هارمونی ها را ایجاد می کند.

ترکیب کاغذ دیواری گلدار و کاغذ دیواری راه راه

برای اینکه خانه را از یکنواختی در بیاورید و از تر کیب مناسب کاغذ دیواری های طرح دار استفاده کنید می توانید کاغذ دیواری گلدار را در کنار کاغذ دیواری راه راه استفاده کنید. اینکار باعث ایجاد فضایی فوق العاده و جذاب می شود. کاغذ دیواری های با شکوفه های ریز نسبت به کاغذ دیواری هایی با گل های درشت یکنواختی کمتری ایجاد می کنند و برای افرادی که به سرعت از طرح کاغذ دیواری خسته می شود توصیه می شود بیشتر از طرح های ریز استفاده کنند. همچنین ترکیب کردن کاغذ دیواری های گلدار با شکوفه های کوچک با انواع کاغذ دیواری های ساده و راه راه راحت تر است و همچنین به بزرگ تر نشان داده شدن فضای خانه و اتاق خواب نیز کمک می کند.

کاغذ دیواری رنگی

کاغذ دیواری های تک رنگ فضای خانه را خیلی ساده نشان می دهند در صورتیکه خرید کاغذ دیواری های آبرنگی یا چند رنگ و شلوغ خود به تنهایی باعث می شوند جزئیات بیشتری به دکور خانه اضافه شود. یکی از راه های جدید دکوراسیون این هست که کاغذ دیواری را با رنگ مبلمان متضاد هم انتخاب کنیم. در واقع امروزه با تنوع کاغذ دیواری که در بازار وجود دارد و با گسترش صنعت چاپ و طراحی، کاغذ دیواری هم گسترش زیادی یافته و اگر به بازار روید می توانید انواع کاغذ دیواری را با طرح ها و رنگ های مختلف و همچنین قیمت های مختلف پیدا کنید.

انتخاب رنگ مناسب کاغذ دیواری

امروزه تنوع کاغذ دیواری ها هم در رنگ و هم در طرح به قدری زیاد شده است که بعید است کسی نتواند متناسب با سلیقه خود کاغذ دیواری را خریداری کند. برای کسانی که تمایل دارند فضایی سرد تر و خنک تر ایجاد کنند می تواند از ترکیب رنگ های آبی یا فیرووزه ای استفاده کنند. رنگ های آبی معمولا تداعی کننده دریا هستند و باعث آرامش خاصی می شوند. می توانیم از کاغذ دیواری های به رنگ سبز نعنایی استفاده کنیم البته این رنگ کاغذ دیواری برای اتاق خواب نیز بسیارمناسب است و می توانید باکاغذ دیواری سبز نعنایی یک خواب خنک را در تابستان تجربه کنید.

دکوراسیون داخلی و رنگ کاغذ دیواری

در ادامه ی این مطلب می خواهیم برای شما عزیزان توضیح دهیم که چه رنگ کاغذ دیواری برای کدام سبک از دکوراسیون داخلی متناسب است و جرات استفاده از رنگ های مختلف را در خانه به شما بدهیم. خیلی از افراد در هنگام خرید کاغذ دیواری در انتخاب رنگ دچار تردید می شوند و سعی می کنند محتاطانه خرید کنند . در زیر هر یک از کاغذ دیواری ها را به تفکیک رنگ های پر طرفدار توضیح می دهیم:

کاغذ دیواری رنگ قرمز

کاغذ دیواری رنگ قرمز شما را به وجد می آورد و شور و انرژی را در شما زنده می کند. عموما قرار گرفتن در فضاهایی که در آنها از کاغذ دیواری قرمز رنگ استفاده شده است باعث می شود که شما تند تند صحبت کنید. از این رنگ عموما در فضای رستوران ها و فست فود برای ایجاد انرژی و هیجان در مشتریان استفاده می شود. یکی دیگر از ویژگی های رنگ قرمز این است که افراد معمولا پس از مدتی قرار گرفتن در چنین محیطی ترجیح می دهند آن جا را ترک کنند و از انرژی زیاد آن خسته می شوند.

کاغذ دیواری رنگ تیره

کاغذ دیواری مشکی

انتخاب رنگ سیاه برای کاغذ دیواری جسارت و جرات فراوانی می خواهد. بسیاری از افراد از اینکه رنگ مشکی را برای خانه و دیوار ها انتخاب کنند ترس دارند. چون خیلی از افراد این باور را دارند که رنگ سیاه سبب افسردگی می شود، در حالی که واقعیت چیز دیگری است .رنگ سیاه به خصوص برای دیوار ها یکی از ابزار های قدرتمند در طراحی داخلی است در واقع استفاده از کاغذ دیواری های تیره یا سیاه حس قدرت و جسارت را در دکوراسیون داخلی نشان می دهد و در واقع به علت خاصیت خنثی بودن رنگ سیاه، با استفاده از کاغذ دیواری های سیاه می توانید ست کاملی را از یک دکوراسیون امروزی با ترکیب رنگ سفید بوجود آورید. و با استفاده از طراحان داخلی امروزه ، می توانید با استفاده از کاغذ دیواری سیاه دکوراسیون فوق العاده زیبایی را بسازید.از رنگ های متضاد استفاده کنید.

کاغذ دیواری طلایی

کاغذ دیواری طلایی

کاغذ دیواری طلایی فضایی لوکس و کلاسیک ایجاد می کند و یکی از محبوب ترین رنگ ها نزد ایرانیان است. رنگ طلایی در کاغذ دیواری قدمتی طولانی دارد. کاربرد این رنگ بیشتر در اتاق پذیرایی می باشد.

]]>