بی جی بلازکوویچ در دو نمای متفاوت. یکی واسه سال ۱۹۹۲ و دیگری واسه سال ۲۰۱۴٫ سرعت پیشرفت تکنولوژی سرسام آوره. با گذشت یه ۲۲ سال دیگه، دنیای بازیای ویدیویی در سال ۲۰۳۶ کجا میشه؟ تصورش غیر قابل تصوره.

اولین بار که id Software به طور جدی شروع به ساخت بازی Wolfenstein 3D کرد، سبکی به نام "شوتر اول شخص" خلق شد که این روزا بازیای خیلی از اون الگو می گیرن و راه تجاری سازی خودشون رو پیدا میکنن.

ولفنشتاین ۳ دوم در سال ۱۹۹۲ عرضه شد و جون کارمک هم در همون چند سال لقب پدر سبک اول شخص رو به چنگ آورد. اما این تازه شروع یه راه تازه بود. در سالای بعد نسخه های خیلی از ولفنشتاین به وسیله استودیوهای جور واجور عرضه شد. مهم ترین ولفنشتاین پس از نسخه ۳ بعدی که در سال ۹۲ ساخته شد، "برگشت به قلعه ولفنشتاین" نام داشت که با داستانی منظم و عجیب بازیکن رو میخکوب می کرد. گیم پلی رقابت برانگیز و بازم سخت بازی، کاری می کرد بازیکن ساعات خوشی رو بگذرونه.

در سال ۲۰۰۹ و به سکان داری اکتیویژن، یه نسخه دیگه و بدون پسوند و پیشوند، به اسم "ولفنشتاین" عرضه شد که به دلایل خیلی از جمله وفادار نبودن به نسخه های قبلی خیلی مورد توجه قرار نگرفت و خیلی زود فراموش شد اما حالا زمان اون رسیده که شما رو با The New Order، آخرین ولفنشتاین و اولین ساخته استودیوی سوئدی ماشین گیمز آشنا کنیم.

در Wolfenstein: The New Order، بلازکوویچ و همه چیز از زمان شروع تا به پایان، دچار تغییراتی شدن که دیدن شون واسه طرفداران قدیمی نه فقط شوکه کننده نیس، بلکه شیرین و دلچسب هم هست. طبیعتا یکی از این تغییرات بزرگ، گرافیک و انیمیشنا هستن که به لطف موتور id Tech 5، فوق العاده ان، اما نه بدون مشکل. (بعدا در بررسی سایت ما بیشتر وارد مسایل تخصصی میشیم.)

طراحان id Software در سال ۱۹۹۲ واسه اینکه بازیکنان رو به درجات سختی بالاتر تشویق کنن از اینجور پرتره ای واسه بلازکوویچ استفاده کردن. هیچ وقت درجه سختی Easy رو انتخاب نکنین، شما که یه کودک شیرخوار نیستین!

در ادامه با این نوستالژی همراه سایت ما باشین تا به شما نشون بدیم در ۲۲ سال گذشته چه بر سر دنیای بازیای ویدیویی و مخصوصا سری ولفنشتاین اومده.

این سگ نازی که در ولفنشتاین ۳ بعدی به شکل بلاکای مشکی و قهوه ای بوده، الان حال و روز دیگری داره. شک نداشته باشین خیلی وحشتناک تر هم شده و مقابله و برخورد با اون دل و جراتی می خواد بس زیاد!

اینم از سربازهای نازی. البته به رنگ لباس دقت نکنین، هر دو مدل واسه خودشون قابل قبول هستن. به هر حال، سربازهای ۲۰۱۴ نازی از دید تکنولوژیک هم پیشرفته تر به نظر می رسن.

5

این صحنه شک نداشته باشین اشک رو به چشم خیلیا می آورد. بلازکوویچ تنها، پشت دیواری آبی رنگ پناه گرفته تا سرباز نازی رو غافل گیر کنه. صحنه ورودی ولفنشتاین ۳ بعدی که شک نداشته باشین از ذهن دوست داران ولفنشتاین پاک نمی شه. گرافیک رو در تصویر بالا دریابید و بعد به سراغ تصویر بعدی برید.

تغییر رو احساس کنین. به نظر می رسه نسبت به سال ۱۹۹۲ چند پیکسل به این تصویر بالا اضافه شده.

مردم ولفنشتاین رو در سال ۱۹۹۲ این جوری جفت و جور می کردن.

اینم تجربه ولفنشتاین در سال ۲۰۱۴٫

Wolfenstein The New Order در ۳۱ اردیبهشت (۲۰ می) واسه PC و کنسولای پلی استیشن ۴، پلی استیشن ۳، اکس باکس وان و اکس باکس ۳۶۰ منتشر شد. منتظر بررسی اون در سایت ما باشین!